Dziś policja wychodzi na ulicę. Szczególną uwagę zwracają na…

fot. KWP Kraków

Dziś bądźcie ostrożni z dwóch powodów: bo warto na siebie uważać, a w czwartek za nieuwagę mogą nas czekać dodatkowe nieprzyjemności ze strony policjantów.

Dziś w Krakowie prowadzona będzie akcja. „Bezpieczne przejście dla pieszych”.

„Celem akcji jest ograniczenie liczby wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pieszy bowiem jest najbardziej narażony na niebezpieczeństwo, zwłaszcza w okresie zimowym. Statystyki pokazują, że znaczna ilość tych zdarzeń ma miejsce na przejściu dla pieszych” – informuje policja.

W ubiegłym roku w Krakowie na drogach śmierć poniosły 23 osoby, w tym 17 pieszych – co stanowi 74 % wszystkich zabitych.

Dziś pod szczególną obserwacją policji będą rejony skrzyżowań i przejść dla pieszych, na których najczęściej dochodzi do wypadków.

Policjanci będą zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą przyglądać się, czy piesi nie łamią zasad ruchu drogowego.

„Akcja będzie miała również charakter profilaktyczny, funkcjonariusze będą edukować niechronionych uczestników ruchu drogowego co do zasad przestrzegania przepisów, zachowania szczególnej ostrożności oraz używania elementów odblaskowych nie tylko w miejscach gdzie jest to nakazane prawem” – informuje policja.

kp

Zobacz także