Dziś poluzowanie ograniczeń. Czego możemy się spodziewać?

Dziś premier RP Mateusz Morawiecki przedstawi nowe rozwiązania dotyczące walki z koronawirusem. Media przewidują poluzowanie części zapisów. Czego spodziewają się media? Część planu zdradził wicepremier Jacek Sasin.

″Plan, którego fragment zostanie zaprezentowany w czwartek, ma być bardzo ostrożny, a jego szczegóły są szlifowane. Będzie jednak zawierał pierwsze od czasu wybuchu epidemii decyzje i plany, które pójdą w kierunku liberalizacji zasad narodowej kwarantanny″ – pisze Rzeczpospolita.

″Plan szykowany przez rząd dotyczy zarówno poruszania się obywateli, jak i np. zmian zasad prowadzenia handlu. W tej ostatniej sferze na początek zmieni się najpewniej zasada dotycząca liczby klientów w sklepach. Zgodnie z nowymi pomysłami ma to być powiązane najpewniej nie z liczbą kas, ale z powierzchnią. Dalsze kroki to otwarcie kolejnych rodzajów sklepów w galeriach handlowych, a później usług wymagających bliższego kontaktu, jak fryzjerzy czy kosmetyczki″ – czytamy dalej.

Wiele wskazuje na to, że już dzisiaj zapadnie decyzja o zniesieniu zakazu wstępu do lasów. – Decyzje ostateczne nie zapadły, one zapadną dzisiaj. (…) W pierwszej kolejności, już od poniedziałku, możemy spodziewać się otwarcia lasów, bulwarów, skwerów – powiedział w czwartek rano wicepremier Jacek Sasin na antenie RMF FM.

Sasin zdradził, że dziś nie będzie decyzji dotyczących szkół. Zapowiedział także, że poczty będą gotowe na wybory 10 maja. Analizowane są zmiany dotyczące kościołów – limit wiernych zostanie prawdopodobnie zwiększony.

– Myślę, że dzisiejsze ogłoszenie premiera będzie dość symboliczne i bardzo ostrożne – powiedział dziś rano w Polskim Radiu wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Według niego „to nie będzie otwieranie drzwi, tylko ich uchylenie”.

ml

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie