To dziś rozpoczyna się remont mostu. Zapowiadają się utrudnienia!

Jeśli jeździsz mostem na ulicy Nowohuckiej, to od dziś przygotuj się na zmianę w organizacji ruchu. Wszystko przez rozpoczynający się tam remont, który ma potrwać do końca .

 
Wymieniona zostanie izolacja oraz nawierzchnia mostu, pojawią się nowe wpusty, dylatacja oraz żelbetowa płyta pomostu. Zabezpieczona antykorozyjnie zostanie stalowa płyta pomostu. 
 
„Prace na moście będą podzielone na kilka etapów. W pierwszym etapie demontowane będą betonowe bariery w pasie rozdziału od strony Płaszowa, w drugim od strony Czyżyn. Roboty w ramach I i II etapu będą realizowane nocą z 20 na 21 maja i rozpoczną się ok. godz. 19. Na potrzeby tych prac wyłączone zostaną środkowe pasy obu nitek na długości ok. 60 m. Ruch pieszych bez zmian” – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.
 

Po zakończeniu demontażu rozpocznie się trzeci etap. Od 21 maja obiekt będzie remontowany po stronie południowej (kierunek Czyżyny). Ruch zostanie przerzucony na jezdnię północną, po jednym pasie w każdym kierunku. Pasy ruchu w kierunku Czyżyn zostaną wyłączone na długości ok. 320 m. Ruch pieszych będzie możliwy tylko po stronie północnej. Prace będą prowadzone do sierpnia.

„W etapie czwartym – początek w sierpniu – obiekt będzie remontowany po stronie północnej (kierunek Płaszów). Ruch zostanie przerzucony na jezdnię południową, po jednym pasie w każdym kierunku. Ruch pieszych będzie możliwy tylko po stronie południowej” – informuje ZDMK.

Prace pochłoną ok. 4,1 mln zł.
 
ip
 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie