„Dziś rozstaję się z urzędem Prezydenta Miasta Krakowa”. Ostatni dzień prezydentury Jacka Majchrowskiego

 – Dziś rozstaję się z urzędem Prezydenta Miasta Krakowa, przekazując insygnia: łańcuch i klucz do bram miasta, mojemu następcy  Aleksandrowi Miszalskiemu – powiedział podczas  briefingu prasowego ustępujący prezydent Jacek Majchrowski. 

 – Te ostatnie dni to dla mnie czas wyjątkowy, czas podsumowań, podziękowań i pożegnań. Tą drogą chciałem po raz ostatni podziękować Państwu za te lata. Dziękuję za te wszystkie spotkania, rozmowy, za okazywaną mi życzliwość. To właśnie kontaktów z ludźmi będzie mi teraz brakowało najbardziej. Miasto nie jest skończonym dziełem, każdego dnia pojawiają się nowe wyzwania, pomysły. Mojemu następcy życzę, by udało mu się sprostać oczekiwaniom mieszkańców i zrealizować swoje plany. Sobie i wszystkim Państwu życzę, by jedno pozostawało niezmienne – abyśmy zawsze byli dumni z naszego Krakowa – mówił Jacek Majchrowski. 

 – Dziękuję za ponad 20 lat służby pana prezydenta Majchrowskiego dla miasta. Nie we wszystkim się zgadzaliśmy, ale Kraków się zmienił. Proponuję zmianę, która nie będzie rewolucją, a ewolucją. Kraków chciałbym budować w dialogu: z mieszkańcami i radnymi. Dziś radnych zaproszę do współpracy – mówił Aleksander Miszalski.  

Aleksander Miszalski zostanie we wtorek zaprzysiężony na prezydenta Krakowa i zajmie miejsce po urzędującym od 2002 r. Jacku Majchrowskim. Tego dnia ślubowanie złożą także nowi radni, spośród których wybrane ma być też prezydium rady. Pierwszą sesję nowo wybranej Rady Miasta Krakowa poprowadzi, do czasu wyboru nowego przewodniczącego, najstarszy wiekiem radny – Edward Porębski.

fot. Bogusław Świerzowswki/Krakow.pl 

Najnowsze

Co w Krakowie