Dziś w całym Krakowie będzie słychać muzykę! Rozpoczyna się wielka impreza

Kilkanaście scen, wielu artystów i tysiące wzruszeń! Na miłośników muzyki popularnej czeka największy festiwal muzyczny w Krakowie – Wianki Święto Muzyki. Zaśpiewają i zagrają dla Was m.in. Mela Koteluk, The Dumplings czy Fisz Emade. Wszystkie wydarzenia są darmowe!

Debiutanci zaprezentują się w Hevre przy ul. Meiselsa 18. Impreza zacznie się o godz. 16.00. Na scenie zagrają: Hearts Hunters, Szymonmówi, Postman, OY Sound System oraz Ziela. 

Z kolei na scenie przy Pl. Szczepańskim będziecie mieli okazję posłuchać Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Norwegii. Następnie wystąpi Mikrokosmos. Start koncertu o godz. 15.30.

Na scenach zaprezentują się również studenci i uczniowie krakowskich uczelni i szkół muzycznych. Przy Pl. Świętej Magdaleny o godz. 15.30 będziecie mieli okazję usłyszeć Uliczne Granie. Wystąpią chóry akademickie Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Jana Pawła II. W altanie przy Plantach o godz. 15.00 zobaczycie uczniów POSM II im. Fryderyka Chopina w Krakowie.

Kogo zobaczycie na największych scenach?

Na scenie Coca-Cola przy ul. Powiśle 11 zagrają m.in. Tęsko, Misia Furtak czy Barbara Wrońska. Gwiazdami będą Fisz Emade oraz Mela Koteluk. Start imprezy o godz. 16.00. 

Przy al. Jana Pawła II 232 znajduje się Scena Krakowska. Zobaczycie tam Sokół Orchestar, Patrick the Pan, Limboskiego i Renatę Przemyk. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.30. 

Na Scenie Hard Rock Cafe Kraków usłyszycie m.in. Miuosh, The Dumplings czy Natalię Nykiel. Koncert odbędzie się na Rynku Głównej. Start o godz. 16.00. 

Wydarzenia dodatkowe

W tym roku organizatorzy Wianków połączyli siły z Festiwalem Kultury Żydowskiej. O godz. 20.00 będziecie mogli pobawić się na Potańcówce z Festiwalem Kultury Żydowskiej.

W nocy będziecie mogli potańczyć w krakowskich klubach m.in. w Hevre, Prozak 2.0, Pasażu czy Forum Przestrzenie.  

Wianki to nie tylko muzyka. Podczas imprezy o godz. 15.00 odbędą się warsztaty plecenia wianków, a godzinę później – konkurs na najpiękniejszy wianek. Z kolei w klubie Hevre do godz. 17.00 będziecie mogli kupić płyty winylowe za jedynie 5 złotych! 

Wielki finał odbędzie się o godz. 22.30 na Bulwarze Czerwieńskim. Zobaczycie niezwykły pokaz pirotechniczny.

Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie tutaj.

Najnowsze

Co w Krakowie