Dziś w Krakowie manifestacja. „To bomba podłożona pod państwo”

Dziś w Krakowie kolejna manifestacja, która znów dotyczy sądownictwa. Zwolennicy KOD-u zbierają się o godz. 19 przed budynkiem Sądu Okręgowego ul. Przy Rondzie 7.

„19 marca Trybunał Sprawiedliwości UE będzie rozstrzygał w sprawach o zasadniczym znaczeniu dla polskiego sądownictwa. Będzie rozstrzygał o tym, czy da się odwrócić proces niszczenia polskiego wymiaru sprawiedliwości; o tym, czy polskie sądownictwo nadal spełnia europejskie standardy. Przyjdźcie i przynieście światełka dla sądów. Nadchodzi rozstrzygający czas” – pisze KOD.

Manifestacje będą odbywać się równocześnie w całej Polsce. W Małopolsce oprócz Krakowa KOD ma być w Oświęcimiu, Zakopanem, Olkuszu, Tarnowie, Gorlicach, Nowym Sączu, Nowym Targu, Wadowicach i Suchej Beskidzkiej.

Podczas manifestacji zostanie odczytany przemówienie prof. dr. hab. Fryderyk Zoll.

– Trybunał Sprawiedliwości UE musi rozstrzygnąć, czy funkcjonowanie Izby Dyscyplinarnej obsadzonej przez osoby wyłonione w procedurze prowadzonej przez politycznie wybraną i kontrolowaną Krajową Radę Sądownictwa jest do pogodzenia ze standardami unijnymi. To jedna z licznych odsłon konfliktu stworzonego przez PiS-owską władzę, który zagraża naszej państwowości. W najwyższych organach sądowych rozpanoszyli się nie-sędziowie, którzy mają między innymi orzekać o legalności wyborów. Odtąd wszystkie wybory w Polsce będą obciążone wadą prawną. To jest bomba położona pod państwo – pisze prof. Zoll.

jh

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie