Dziś w Krakowie nie sposób się nudzić [spis wydarzeń]

fot. blondinrikard via Foter.com

Do wyboru spektakle teatralne, pokazy filmowe, koncerty i wiele innych. Witryna krakow.pl przygotowała spis wydarzeń, które we wtorek odbędą się w Krakowie.

Księgarnia Kawiarni Podróżnicza Bonobo zaprasza o godz. 19 na spotkanie z Krzysztofem Rakiem, który uchyli rąbka tajemnicy „żelaznego domu”, tudzież rozwikła inne zagadki związane z polskimi badaniami archeologicznymi w Burkina Faso.

Jak połączyliśmy pasję do jazdy na rowerze z placem budowy i co z tego wynikło? Dowiecie się o godz. 19.00 na Uniwersytecie Ekonomicznym. Grupa Big Heart Bike, 5 podróżników rowerowych, opowie o swoim szalonym marzeniu zrealizowanym tego lata.

Muzeum Etnograficzne zaprasza o godz. 18.00 na spotkanie z Joanną Kuciel-Frydryszak, autorką książki „Służące do wszystkiego”. Spotkanie poprowadzi Dorota Majkowska-Szajer. „Służące do wszystkiego” to bardzo dobrze udokumentowana i prawdziwie przerażająca opowieść o kobietach, którym odbierano imiona, godność, prawo do prywatności i szczęścia.

W Teatrze Łaźnia Nowa o godz. 19.00 zobaczymy „Wieloryb the Globe”. Jest to tekst dedykowany Krzysztofowi Globiszowi, opowiadający o empatii, o wychodzeniu z choroby i niesieniu pomocy, o słowach i o tym, czego słowa nie są w stanie powiedzieć.

W spektaklu „Judy Gerland. Na końcu tęczy” wyreżyserowanym przez Krzysztofa Jasińskiego usłyszymy przeboje Judy Garland w wykonaniu Beaty Rybotyckiej – wśród nich nie zabraknie legendarnego „Somewhere Over the Rainbow” z filmu „Czarodziej z Krainy Oz”. Początek o godz. 19.00 w Krakowskim Teatrze Scena STU.

„Komeda” to specjalny projekt koncertowy poświęcony muzyce Krzysztofa Komedy. Wojtek Mazolewski i muzycy jego kwintetu (Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Torok i Qba Janicki) od lat inspirują się muzyką tego wyjątkowego artysty. Chcecie posłuchać? Początek o godz. 20.00 w Klubie Studio.

Mery Spolsky to muzyczny solo-performance i samozwańczy pop spolsky. Sama pisze teksty, komponuje muzykę, produkuje i aranżuje piosenki, projektuje ubrania i gra na gitarze. Dziś, o godz. 20.00 wystąpi w ZetPeTe.

W kinie ARS trwa coroczny, realizowany od ponad 20 lat przegląd najnowszego dorobku naszych zachodnich sąsiadów. Dziś o godz. 19.00 podczas Tygodnia Filmu Niemieckiegozajrzymy za kulisy kinematografii za sprawą filmu „Casting” w reżyserii Nicolasa Wackerbartha, który pokazuje niełatwe relacje oraz zakulisowe rozgrywki panujące wśród filmowców.

mw. krakow.pl

Zobacz także