Dziś w Krakowie pojawią się nowe tablice. Mają pomagać kierowcom

Dziś rozpoczyna się montaż nowych tablic Systemu Informacji Miejskiej. Będą informowały o tym, że w Krakowie mamy nie tylko Stare Miasto, Podgórze czy Nową Hutę, ale też np. Wolę Duchacką, Kurdwanów czy Ludwinów.

– Pierwsze pięć tablic informacji kierunkowej dla kierowców z nazwami obszarów Krakowa i obiektów pojawi się przy Rondzie Matecznego już dziś. Tablice będą w kolorach białym (prezentujące dojazd do obszarów miasta) i brązowym (dojazd do obiektów). Napisy są wykonane prostym i czytelnym krojem pisma, a takie obiekty, jak szpitale czy dworce, mają dodatkowe piktogramy – informuje Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie.

Montaż rozpoczęto od okolic ronda Matecznego. Kolejne tablice pojawią się w dzielnicy XIII Podgórze, pozostałych prawobrzeżnych dzielnicach Krakowa i w obrębie II obwodnicy. Potem nośniki pojawią się po drugiej stronie Wisły i w północnej części miasta. W pierwszym etapie ma być zamontowanych ok. 250 tablic, a do września przyszłego roku – już wszystkie, w całym mieście.

– Jednocześnie rozpoczyna się montaż pierwszych „witaczy”, czyli tablic stawianych przy drogach wjazdowych do miasta. Pierwsze mają pojawić się we wtorek, 29 listopada. Docelowo będzie ich 17, między innymi przy przystanku Węzeł Wielicki, między węzłem Przewóz a ul. Wrobela, czy za przystankiem Bielany Obwodnica. Zamontowane zostaną do końca miesiąca. To oznacza, że teraz wjeżdżających do Krakowa witać będzie uproszczony herb miasta oraz napis „Kraków. Miasto Światowego Dziedzictwa UNESCO”, który zastąpi dotychczasowy „Witaj w Krakowie. Mieście Królów Polskich”. Stare tablice wjazdowe będzie można już niedługo podziwiać na wystawie w Muzeum Inżynierii i Techniki – podaje ZTP.

Najnowsze

Co w Krakowie