Dziś w Krakowie sporo ciekawych wydarzeń [informator]

Spotkanie z Andrzejem Grabowskim, twórczością Władimira Wysockiego i Takashiego Murakamiego – to tylko część planu na aktywne kulturalnie spędzenie środy. Oto nasz przegląd najciekawszych wydarzeń dnia.

Kino ARS i Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają na ostatnie tegoroczne spotkanie w ramach cyklu „Kino trzeciego wieku”. O godz. 10.00 na ul. św. Tomasza 11 będzie można zobaczyć film pt. „Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem” w reżyserii Janusa Metza. Po seansie odbędzie się dyskusja poświęcona tej pozycji filmowej.

Godzinę później w Teatrze im. Juliusza Słowackiego na pl. św. Ducha 1 rozpocznie się spektakl pt. „Chory z urojenia” – doskonałe dzieło mistrza gatunku Moliera, obśmiewającego w swoich komediach głupotę, zacofanie, obłudę i podłość, dającego zawsze świetny i kipiący żartem argument na rzecz postępu. „Chory z urojenia” porusza bardzo aktualny temat samotności, paradoksu życia, pychy i próżności człowieka. W roli tytułowej Andrzej Grabowski.

Spektakl „Wysocki. Powrót do ZSRR” to historia Włodzimierza Wysockiego – słynnego radzieckiego Bardy, ale i morfinisty i alkoholika, który na co dzień zmagał się z władzą i bezpieką ZSRR. Na jego utworach wychowywały się dwa rosyjskie pokolenia. Jego teksty charakteryzowały się odważnym antytotalitarnym przesłaniem. Przedstawienie, które zostało oparte o zapiski Mariny Vlady „Przerwany lot”, listy przyjaciół Wysockiego i „Umierałem sto razy” Janusza Korczaka, można będzie zobaczyć dziś o godz. 17.30 w Teatrze Nowym Proxima. Na scenie przy ul. Krakowskiej 41 zobaczymy Edwarda Linde-Lubaszenkę i Piotra Siekluckiego.

Krakowskie Forum Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „XXI wiek 21 razy”. Bohaterem dzisiejszego wieczoru będzie Takashi Murakami, nazywany czasem japońskim Warholem. Spotkanie poprowadzi Joanna Warchał-Beneschi. Początek o godz. 19.00 na ul. Mikołajskiej 2.

Kino KIKA i Klub Filmowy XIII Dzielnica zapraszają na przedświąteczny przegląd filmowy TOP 10, czyli projekcje filmów, które w 2018 r. cieszyły się największą popularnością. Dziś o godz. 19.00 na ul. Krasickiego 18 będzie można zobaczyć film „The Place” w reżyserii Paolo Genovesego.

Na dobry koniec dnia, o godz. 20.00 w klubie Re na ul. św. Krzyża 4 rozpocznie się koncert Toby’ego Drivera, któremu będą towarzyszyć Nick Hudson i Del Judas.

ja, krakow.pl

Najnowsze

Co w Krakowie