Dziś w Krakowie wieczór poparcia dla osób LGBT. Tylu chętnych, że zmienili miejsce!

– Żadna sala w UMK nas po prostu nie pomieści – napisała przewodnicząca Rady ds. Równego Traktowania Nina Gabryś. Dlatego dzisiejszy wieczór poparcia ma się odbyć przed Urzędem Miasta Krakowa.

Spotkanie rozpocznie się dziś o godz. 18.30. Akcja ma pokazać, że Kraków jest miastem, w którym każdy może czuć się bezpiecznie i jest traktowany z szacunkiem. 

„Tylko się cieszyć, że tyle osób mówi głośno #krakówwolnyodnienawiści. Z tego względu jako Rada ds. Równego Traktowania zapraszamy na wystawę fotografii Agnieszki Fiejki w holu głównym na parterze urzędu (przy recepcji), a przy Pawilonie Wyspiańskiego czekać będzie księga solidarności – gdzie będzie można złożyć pamiątkowy wpis wspierający. Miejsce wpisów będzie wyznaczone pod specjalnym namiotem. A w tym samym czasie pod UMK odbędzie się solidarnościowa demonstracja organizowana przez Stowarzyszenie Queerowy Maj i Fundacja Równość,org.pl, na której z pewnością wszyscy się spotkamy!” – napisała na Facebooku przewodnicząca Rady ds. Równego Traktowania Nina Gabryś.

Radna zachęca również do wysyłania własnych zdjęć z wydarzeń LGBT, pokazujących różnorodność krakowskiej społeczności. Zdjęcia zostaną umieszczone w wydarzeniu na Facebooku.

kj, krakow.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie