Dziś w Krakowie zaczyna się ważna kampania. Tego dnia komunikacją miejską pojedziemy za darmo!

Musisz przeczytać

Dziś w Krakowie zaczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji 22 września komunikacja miejska będzie bezpłatna.

W najbliższy czwartek i piątek, w dolnej części ronda Mogilskiego od godziny 11 aż do wyczerpania zapasów, mieszkańcy będą mogli odebrać sadzonki roślin ozdobnych. Również dziś w okolicach ronda Mogilskiego będzie można sprawdzić stan techniczny swojego roweru w ramach projektu „Handshake”. Rowerowa akcja zostanie powtórzona na alei Róż w sobotę, 18 września.

Punktem kulminacyjnym wszystkich wydarzeń jest obchodzony co roku, 22 września, Europejski Dzień bez Samochodu. W tym dniu mieszkańcy Krakowa, ale także turyści mogą bezpłatnie podróżować komunikacją miejską.

– Hasło tegorocznej międzynarodowej kampanii to: „Bezpiecznie i zdrowo dzięki zrównoważonej mobilności”. Ma ona upamiętniać trudy jakie Europa i świat odczuły w czasie pandemii COVID-19 i stanowić także refleksję nad możliwościami zmian, które wynikają z tego bezprecedensowego kryzysu zdrowotnego. Natomiast slogan krakowskiej kampanii to „Jestem Eko w Krakowie – korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie”. Tym hasłem zachęcamy mieszkańców do utrzymywania dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, a jednocześnie do odkrywania piękna własnego miasta, regionu lub kraju, a także do tego, aby wybierając środek transportu, dbać o środowisko i zdrowie innych – informują urzędnicy.

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca