Dziś Warszawa nie otrząśnie się z szoku. U nich smog, Kraków na żółto-zielono

fot. Airly

Takiej sytuacji nie pamiętamy. Dzisiaj rano powietrze w Krakowie wciąż spełnia normy, za to w Warszawie szaleje smog. Można oczekiwać, że dziś ważni politycy zabiorą głos na temat walki o czyste powietrze.

Od niedzielnego południa w Krakowie – generalnie – jest czym oddychać. W niedzielne popołudnie normy PM10 nie zostały przekroczone na żadnej ze stacji. Podobnie było wczoraj przez cały dzień. Tylko wieczorem na jednej ze stacji (w Nowej Hucie) wskazówki delikatnie wkroczyły na czerwone pola (128% normy o 24:00). 

Dziś od rana znów jest nieźle. O godzinie 6:00 normy nie zostały przekroczone na żadnej ze stacji. W ciągu dnia warto śledzić wskazania, bo mogą ulec zmianie.

W Warszawie za to normy są przekroczone bardzo wyraźnie, nawet trzykrotnie. Możemy oczekiwać, że problemem smogu dziś znów zajmą się ogólnokrajowe stacje telewizyjne. Głos na temat problemu zajmie pewnie kilku polityków, załamując ręce wskażą winnych podłego losu Polaków. I oczywiście zaproponują skuteczne rozwiązania.

Może wyniknie z tego coś dobrego, a my na razie cieszmy się, że w Krakowie jest jeszcze czym oddychać. Bo trudno uwierzyć, by tak przyzwoite powietrze panowało w naszym mieście przez całą zimę.

(wm)

Zobacz także