Dziś wielka akcja policji. Nie tylko w Krakowie, ale w całej Europie

fot. KWP Kraków

Akcja jest bardzo prosta, ale również bardzo skuteczna, bo „łapie się” na nią wielu kierowców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego. Chodzi o kaskadowy pomiar prędkości, który dziś stosowany jest w całej Europie.

„We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania kontrolno-prewencyjne pn. ‚Kaskadowy pomiar prędkości’. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczy w nich także polska policja” – informują funkcjonariusze.

W działaniach biorą udział policjanci z ponad 20 krajów Europy, zrzeszonych w międzynarodowej organizacji policji ruchu drogowego TISPOL.

W Polsce (w godz. 6-22) policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne. Podczas kaskadowego pomiaru prędkości kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, na różnych jej odcinkach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwie, trzy lub więcej załóg policyjnych, ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi.

nb

zdjęcie tytułowe / fot. KWP Kraków

 

Zobacz także