Dziś zaczyna się niezwykły tydzień w Bibliotece Kraków

Dziś zaczyna się ostatnia edycja wakacyjnego projektu „Nowe podróże po literaturze”, którego celem jest bliższe poznanie kultur i literackich osiągnięć różnych krajów. Teraz czas na Tydzień egipski.

W trakcie Tygodnia egipskiego w filiach Biblioteki Kraków odbędą się spotkania z archeologiem (dr Piotr Kołodziejczyk), blogerką i kulturoznawczynią (Zofią Jurczak), autorką trylogii o starożytnym Egipcie (Ewą Kassalą). Będą również skierowane do dzieci warsztaty hieroglificzne i literackie.

– Tydzień egipski zamknie w sobotę, 9 września, rodzinny piknik w ogrodzie Biblioteki Głównej przy ul. Powroźniczej 2. W jego programie m.in.: taniec egipski, pokaz gry na bębnach, zajęcia i zabawy archeologiczne, spektakl teatralny dla dzieci „Piraci i skarb pustyni” przygotowany przez aktorów Studia Teatralnego KRAK-ART, akcja bookcrossingowa i gra terenowa „Odszukaj skarb Boga Ra” – podają organizatorzy.

Realizowany w placówkach Biblioteki Kraków cykl „Nowe podróże po literaturze” objął cztery literackie tygodnie: włoski, polski, brazylijski i egipski. Zamknięcie każdego Tygodnia stanowi piknik w ogrodzie przy Bibliotece Głównej. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Szczegółowe informacje o projekcie i każdym z jego wydarzeń publikowane na www.biblioteka.krakow.pl oraz Facebooku Biblioteki Kraków.

 

Najnowsze

Co w Krakowie