Dziś zaczyna się wielka policyjna akcja. Mają jeden cel!

W tych dniach na pobłażliwość policjantów nawet nie ma co liczyć! Od dziś na małopolskich drogach rozpoczyna się wielka majówkowa akcja wyłapywania kierowców łamiących przepisy.

„Przed nami kolejny długi weekend majowy – wielu z nas wyruszy na zasłużony wypoczynek. Na drogach pojawi się więcej niż zwykle pojazdów, co może powodować dodatkowe utrudnienia na trasach wlotowych i wylotowych z aglomeracji miejskich. Spowodować to może również wzrost zagrożenia  stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym” – informują funkcjonariusze. 

To właśnie dlatego od piątku aż do przyszłej niedzieli policjanci zwiększą nadzór nad ruchem drogowym. Będą nadzorowali główne drogi, udzielali wskazówek i upłynniali ruch.

Nie ma się jednak co czarować – łamiącym przepisy funkcjonariusze będą wlepiali mandaty.

„Podczas weekendu majowego należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych. Do służby w tych dniach zostanie skierowana większa liczba funkcjonariuszy, którzy będą realizowali zadania mające na celu zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych i ich skutków” – informuje policja.

Podczas ubiegłorocznego majowego weekendu, w wyniku brawury, braku rozsądku lub nieuwagi w 46  wypadkach 2 osoby zginęły, a 53 zostało rannych oraz doszło do 452 kolizji. Ponadto zatrzymano ponad 130 nietrzeźwych kierujących.

kj

Zobacz także