Dzisiaj w Krakowie odbędą się darmowe koncerty z muzyką na żywo! Nie przegapcie tego!

Saksofony, wielkie muzyczne nazwiska i niesamowity klimat. Na jedną noc Kraków stanie się światową stolicą jazzu. Zobaczcie, co będzie się dziać podczas Nocy Jazzu! Wszystkie wydarzenia są darmowe!

Podczas 13. edycji Nocy Jazzu koncerty odbędą się m.in. w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, na Małym Rynku i Rynku Głównym czy w Teatrze Łaźnia Nowa. Muzycy zagrają na żywo również w klubach i lokali takich jak: Piwnica Pod Baranami, Harris Piano Jazz Bar, Alchemia czy Chicago Jazz Live Music. W sumie odbędą się 22. koncerty w 18. miejscach!

Na Małym Rynku w godz. 18.00-20.00 będzie miał miejsce koncert plenerowy, gdzie zaprezentują się Big Band Małopolski wraz z włoskim saksofonistą Rosariem Giulianim. Następnie zaprezentują się Śpiewnik Nahornego oraz grupa duńskiej basistki Ida Nielsen Band. 

Z kolei w Sali Siemiradzkiego Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach zagrają dla Was Włodek Pawlik & Łukasz Pawlik. Włodek Pawlik to kompozytor, aranżer i pianista, a także ojciec Łukasza Pawlika, który został wiolonczelistą. Muzycy znani są z multimedialnego widowiska „Chopin 4”, będącego połączeniem tańca, muzyki, światła i animacji komputerowej. Co zaprezentują tym razem? Przekonacie się o godz. 20.00. 

Nie zabraknie również wydarzeń w Nowej Hucie. O godz. 20.30 w Teatrze Łaźnia Nowa na scenie wystąpi dla Was krakowska grupa Max Klezmer Band. Utwory zespołu to połączenie jazzu z muzyką hinduską, klezmerską czy bałkańską. Później zaprezentuje się Keith Thompson Trio z Wielkiej Brytanii. 

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Na koncert w Sukiennicach obowiązują darmowe wejściówki. 

Cały harmonogram imprezy znajdziecie tutaj.

Zaszła niewielka zmiana w programie – ze względu na warunki pogodowe koncerty nie odbędą się nad Zalewem Nowohuckim tylko w Teatrze Łaźnia Nowa. 

D.C.

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie