Dziupla złodziei samochodów rozbita

Krakowscy policjanci rozbili kolejną dziuplę złodziei samochodów. W ręce funkcjonariuszy wpadł paser, który zajmował się sprzedażą kradzionych części samochodowych. Przez dziuplę pasera mogło przewinąć się nawet kilkadziesiąt skradzionych samochodów.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej stale monitorują krakowskie giełdy samochodowe oraz portale aukcyjne, gdzie najczęściej złodzieje oferują na sprzedaż części pochodzące z kradzionych samochodów. Podobnie było i tym razem. Policjanci odnaleźli ofertę sprzedaży sterowników poduszek powietrznych, które mogły pochodzić ze skradzionych wcześniej na terenie Krakowa samochodów.

Szybko ustalono, że ogłoszenie opublikował w sieci 34-letni mieszkaniec Krakowa. Po wejściu na teren posesji policjanci odnaleźli dziesiątki części samochodowych, ukrytych na terenie posesji jednego z domów Prądnika Białego. Mężczyzna twierdził, że części, które oferuje na sprzedaż pochodzą z Anglii. Szybko ustalono jednak, że części najprawdopodobniej pochodzą z samochodów, które znikały z krakowskich ulic w ostatnich miesiącach.

Zabezpieczone części samochodowe zostały już przekazane do policyjnego laboratorium. Mężczyzna tymczasem usłyszy zarzuty paserstwa oraz usuwania znaków identyfikacyjnych pojazdów. Niewykluczone jest również, że w najbliższym czasie dojdzie do kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

(pt)

Zobacz także