Echa weekendowych wydarzeń na Krupówkach. „To nic strasznego z punktu widzenia epidemicznego”

Musisz przeczytać

– Ludzie zachowywali dystans; ponadto w zimie, gdy oddychamy, to nasz oddech błyskawicznie leci do góry – mówi o zachowaniu turystów w Zakopanem Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia i były szef NFZ.

Luzowanie obostrzeń, walentynkowy weekend oraz konkurs PŚ w skokach narciarskich spowodowały, że w weekend pod Tatrami zaroiło się od turystów. Policja interweniowała w Zakopanem ponad 300 razy. Wylegitymowano ponad 500 osób, dwie osoby zostały zatrzymane.

– Jestem negatywnie zaskoczony tym, co działo się na Krupówkach. Tym swoistym corona-party –mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita na antenie Radia Kraków. Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że weekendowe wydarzenia mogą przyczynić się do wzrostu liczby zakażeń.

Głos w tej sprawie zabrał też Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia i były szef NFZ w rozmowie z Polsat News.  – Tłumy na Krupówkach w Zakopanem, tak, jak widziałem je w telewizji, to nie jest nic strasznego z punktu widzenia epidemicznego – stwierdził Sośnierz.

– Ludzie zachowywali dystans; ponadto w zimie, gdy oddychamy, to nasz oddech błyskawicznie leci do góry. Gorzej, jeżeli zakłócano tam porządek publiczny – dodał poseł.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca