„Egzaminy przebiegają bez incydentów” Wydział Edukacji komentuje przebieg strajku nauczycieli

Nauczyciel / fot. Pixabay

– Dzisiaj rozpoczął się ósmy dzień strajku, a dla nas czwarty egzaminów. W szkołach podstawowych rozpoczął się egzamin. W Krakowie mamy 122 podstawówki. We wszystkich egzaminy się odbyły – informuje Ewa Całus, dyrektor Wydziału Edukacji. 

– Dzisiaj lekcje i zajęcia są zawieszone w 78 placówkach. Jest to znacznie mniejsza liczba niż w zeszłym tygodniu. Wynika to z tego, że w podstawówkach nie ma lekcji, ponieważ trwają egzaminy. Jest stosunkowo spokojnie – komentuje Całus. – Egzaminy przebiegają bez incydentów. W naszych szkołach samorządowych blisko 6 tys. uczniów mogło przystąpić do egzaminów, a w sumie ponad 7 tys. osób – dodaje dyrektor Wydziału Edukacji.

Obecnie miasto nie posiada jeszcze informacji ilu nauczycieli do komisji egzaminacyjnych musieli znaleźć dyrektorzy.

–  Jeżeli chodzi o przedszkola to ze 123 placówek, 30 działa normalnie, zgodnie ze swoją regularną pracą. 11 z 30 zawiesiło strajk, czyli 11 przedszkoli pracuje obecnie normalnie, bo zawieszono protest. Są prowadzone tam teraz regularne zajęcia – mówi Ewa Całus.

Miasto zorganizowało dodatkową opiekę dla przedszkolaków w Młodzieżowych Domach Kultury. Codziennie od 8.00 rano pracownicy czekają na dzieci uczęszczające do samorządowych przedszkoli. Akcja trwa w 11 MDK-ach. 

Czy maturzyści zostaną dopuszczeni do matur? – Jest kilka szkół ponadpodstawowych, które mają już zrobioną klasyfikację. W większości nie została jeszcze wykonana i dyrektorzy usilnie zastanawiają się co zrobić. Z tego co wiem to nauczyciele deklarują, że jeżeli biorą udział w strajku to nie będą brali udziału w wystawianiu ocen – podsumowuje Ewa Całus, dyrektor Wydziału Edukacji.

just.

 

 

 

 

Zobacz także