Ekstraklasa bez kibiców. Cracovia – Jagiellonia przy pustych trybunach

A to pech! Cracovia ma za sobą passę czterech porażek z rzędu, a teraz w jej przełamaniu nie pomogą kibice Pasów.

W ślad za dzisiejszymi decyzjami rządu, PKO Ekstraklasa postanowiła, że wszystkie mecze do odwołania będą odbywać się bez udziału publiczności. Oczywiście, chodzi o koronawirusa.

W najbliższy weekend Cracovia gra na własnym stadionie z Jagiellonią. Fani nie będą mogli przyjść na stadion. Czy to bardzo duża strata? Umówmy się, piłkarze Pasów nie mogą poszczycić się najlepszą publicznością w lidze. Średnia frekwencja na stadionie przy ulicy Kałuży to 8,6 tysiąca widzów. To dopiero ósmy wynik w lidze. Walcząca o utrzymanie Wisła Kraków ma frekwencję prawie dwukrotnie lepszą (15,4).

Nie zmienia to faktu, że Cracovia będzie mieć w niedzielę utrudnione zadanie. A w przyszłym tygodniu stracą wiślacy, bo kibice nie pomogą im w starciu z Legią.

Mecze Ekstraklasy odbędą się, ale cały szereg imprez sportowych jest odwoływanych. Już teraz można założyć, że nie odbędą się maratony, biegi uliczne i przełajowe. Hutnik Kraków właśnie odwołał uroczystą galę z okazji 70-lecia klubu, która miała odbyć się 20 marca. Planowany nowy termin gali to 19 czerwca 2020 roku.

ml

Zobacz także