Energetycy na pomoc bocianom

Musisz przeczytać

Bociany, które przylecą do Krakowa z ciepłych krajów, będą mogły budować swoje gniazda na 450 nowych platformach, które zamontowali tej zimy pracownicy Energi. Pracownicy firmy nie tylko dbają bowiem o stan linii wysokiego napięcia, ale troszczą się również o bociany, które rok rocznie przylatują do Polski. W ciągu ostatnich 20 lat, energetycy zbudowali już około 10 tys. instalacji ułatwiających ptakom budowę ich gniazd.

Oprócz budowy instalacji pod nowe gniazda bocianów, energetycy wspólnie z Fundacją Przyrodniczą „pro Natura” dbają również o zabezpieczenie już istniejących lęgowisk, które z czasem wymagają „odchudzenia” i odpowiedniej konserwacji. Obie instytucje prowadzą również wspólny program „bociany.pl”, który ma na celu propagowanie ochrony bocianów.

W ramach projektu „bocian.pl” uruchomiona została specjalna infolinia ogólnopolskiego punktu informacyjnego dostępna pod numerem 801 26 24 26, gdzie można uzyskać informacje dotyczące ochrony bocianów i zgłosić przypadki gwiazd wymagających interwencji. Oprócz infolinii, prowadzona jest również „Baza Gniazd Bociana Białego”, która dokumentuje stan i kondycję bocianich gniazd oraz „Ogólnopolska Baza Aktywności na rzecz Bociana Białego”, gdzie zbierane są informacje dotyczące instytucji i osób zaangażowanych w pomoc bocianom.

(pt)

fot. YougoPL via Foter.com / CC BY

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca