Estakada prowadząca do galerii może spełniać funkcję patriotyczną

fot. Wojciech Krzysztonek

Na Bora Komorowskiego została oddana estakada, która na razie jest tylko wielkim betonowym murem. W tej sytuacji radny Wojciech Krzysztonek proponuje, by np. namalować tam mural nawiązujący do historii tego miejsca.

Oto interpelacja radnego Wojciecha Krzysztonka:

Pod koniec marca 2018 roku do użytku oddana została estakada na al. Bora Komorowskiego, która powstała w związku z budową centrum handlowego Serenada. Patrzący na ten obiekt od strony Muzeum Lotnictwa Polskiego widzą potężną, surową, betonową ścianę, której walory estetyczne pozostawiają wiele do życzenia.

Teren byłego pasa startowego i jego okolice są często odwiedzane przez mieszkańców Krakowa, którzy zwłaszcza w weekendy spacerują tutaj całymi rodzinami. W związku z tym zwracam się do Pana Prezydenta z uprzejmą prośbą o rozważenie możliwości podjęcia działań zmierzających do poprawienia estetyki tej ściany estakady.

Mogłoby to nastąpić np. poprzez namalowanie muralu, którego przekaz nawiązywałby do wyjątkowej historii tego miejsca. Wszak znajdujące się tutaj niegdyś lotnisko Rakowice-Czyżyny po odzyskaniu przez Polskę niepodległości było pierwszym lotniskiem odrodzonej Rzeczpospolitej. Taka inicjatywa idealnie wpisywałaby się w obchodzone w tym roku uroczystości jubileuszu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

tr, ip

zdjęcie tytułowe / fot. 

Zobacz także