Euro 2016. Co warto wiedzieć

Już tylko dwa dni dzielą nas od rozpoczęcia Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej. Tauron Arena Kraków jest najważniejszym miejscem tych mistrzostw, gdyż to właśnie w Krakowie rozgrywane będą spotkania Grupy A oraz spotkania półfinałowe, mecz o trzecie miejsce i finał. W dodatku to właśnie stolica Małopolski będzie gościć reprezentację polski.

Krakowianie podczas fazy grupowej mistrzostw będą mogli podziwiać spotkania Polski, Francji, Macedonii i Serbii. Pierwszym spotkaniem, które obejrzą kibice zgromadzeni w Tauron Arenie Kraków będzie mecz Francja – Macedonia, który odbędzie się tuż po ceremonii otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej, którą zaplanowano na godz. 18. Drugim meczem, który w najbliższy piątek będzie rozgrywany w Tauron Arenie Kraków będzie spotkania Polski z Serbią, mecz ten zaplanowano na godz. 20.30.

Bramy otwarte

Kibice będą mogli wchodzić na teren Tauron Areny Kraków już na dwie godziny przed planowanym rozpoczęciem spotkania, co pozwoli na spokojne znalezienie swoich miejsc przypisanych do biletu oraz przygotowanie się do dopingowania Biało – Czerwonych.

Tauron Arena Kraków w czasie ME w Piłce Ręcznej będzie oferowała kibicom cztery bramy wejściowe. Kibice chcąc sprawnie dotrzeć na swoje miejsce, powinni wybierać jednak bramę znajdującą się najbliżej sektora, na który posiadają wykupiony bilet wstępu.

Droga bez wyjścia

Ważną informacją o której powinni pamiętać kibice jest fakt, że po wejściu do Tauron Areny Kraków, fani nie będą mogli opuścić hali – w takim przypadku ich bilet nie będzie upoważniał do ponownego wejścia na teren hali i będą zmuszeni zakupić nowy bilet wstępu na mecz.

Oprócz biletu wstępu, każdy kibic powinien pamiętać o zabraniu ze sobą również dokumentu potwierdzającego tożsamość. Może to być zarówno dowód osobisty, jak i prawo jazdy, paszport, legitymacja studencka lub legitymacja szkolna. Warto pamiętać, że oryginalne bilety dostępne w regularnej sprzedaży różnią się od siebie kolorami. Bilety uprawniające do obejrzenia spotkać w Tauron Arenie Kraków mają kolor czerwony, we Wrocławiu kolor zielony, w Katowicach kolor fioletowy i w Gdańsku kolor niebieski.

Strzeż się konika

Kibice powinni uważać na oferty odsprzedaży biletów po atrakcyjnych cenach. Warto pamiętać, że wejściówki są dostępne w sprzedaży jedynie na stronie internetowej www.pol2016.ehf-euro.com oraz przez platformę eBilet.pl Dodatkowo kibice mogą zakupić wejściówki w salonach Empik w całej Polsce. By zdobyć aktualne informacje na temat dostępności biletów wystarczy skontaktować się pod numerem telefonu (22) 122 80 10.

Arena przyjazna niepełnosprawnym

Tauron Arena Kraków w czasie mistrzostw będzie również dostępna dla osób niepełnosprawnych. Z myślą o kibicach poruszających się np. na wózkach inwalidzkich przygotowany specjalny parking. Znajduje się on przy wjeździe od ul. Łokietka. Wejściem dedykowanym dla osób niepełnosprawnych jest wejście B3.

Darmowa jazda

Kibice wybierający się na spotkania w Tauron Arenie Kraków będą mogli korzystać z darmowej komunikacji miejskiej. Krakowskie MPK zorganizuje dodatkowe kursy tramwajowe i autobusowe kierowane pod halę. Kibice posiadający bilet na mecz w danym dniu będą też mogli podróżować komunikacją miejską zupełnie za darmo.

(pt)

Zobacz także