Nasi przed meczem z Norwegią [filmy]

Musisz przeczytać

– Mecz z Norwegią na pewno będzie szybki, dynamiczny i momentami brutalny – mówi Krzysztof Lijewski przed dzisiejszym spotkaniem z Norwegią. O 20.30 w TAURON Arenie Kraków Polacy zagrają pierwszy mecz w fazie głównej Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej. 

Młodszy z braci przyznał, że Skandynawów stać na to, aby już teraz wskoczyć na podium. Świadczy o tym chociażby ich wygrana w fazie wstępnej z Chorwacją.

– Norwegia to mieszanka młodości z rutyną, podobnie jak u nas. Ta drużyna na każdej pozycji ma wartościowych zawodników. Najbliżsi rywale nieźle radzą sobie w grze „jeden na jeden” – Kamil Syprzak analizuje atuty sobotniego przeciwnika Biało-czerwonych. To wręcz niespotykane, że kiedy wchodzimy na rozgrzewkę przed meczem, hala jest już prawie wypełniona, ale nam dopingu kibiców jest zawsze mało! – apeluje obrotowy reprezentacji Polski.

– Norwegia to bardzo młoda drużyna, ale ma w swoich szeregach zawodników z doświadczeniem zebranym w Lidze Mistrzów, które procentuje na tych mistrzostwach. Silną stroną Skandynawów jest gra obronna i wyjście do szybkiego kontrataku, a także gra w drugie tempo – Michał Jurecki analizuje sposób gry najbliższego rywala Biało-czerwonych w drugiej fazie mistrzostw Europy.

– Silną stroną reprezentacji Norwegii jest ciekawa, szybka gra w ataku, dobry bramkarz i mocna obrona. Oni z tego żyją. Zapowiada się ciekawe spotkanie. Postaramy się zagrać tak jak z Francją. To nam dało bardzo dobry efekt – podsumował Sławomir Szmal.

Początek meczu Polska – Norwegia w Krakowie o godzinie 20.30.

Źródło: ZPRP

Fot. ZPRP

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca