Euro 2016. Są jeszcze bilety w Krakowie

– Mecze w Krakowie na pewno będą się odbywać przy pełnych trybunach. Oczywiście można kupić jeszcze pojedyncze bilety, nawet na półfinały, ale im bliżej turnieju, tym mniej wejściówek jest dostępnych – mówi Marcin Herra, szef Komitetu Organizacyjnego Euro 2016. Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej rozpoczną się 15 stycznia. Polacy swoje mecze rozegrają w Krakowie.

Przygotowania do turnieju wkraczają właśnie w decydującą fazę. – To będzie intensywny tydzień. W poniedziałek przyjeżdżają nasi partnerzy z europejskiej federacji, sędziowie i delegaci. Wtedy rozpoczną się też próby ceremonii czy próby związane z przeprowadzaniem meczu – mówi Herra.

Marin Herra / fot. ZPZP
Marcin Herra / fot. ZPRP

Bilety na grupowe mecze Polaków w TAURON Arenie rozeszły się w kilka minut. – Jest bardzo duże zainteresowanie kibiców tym turniejem. Zarówno fani z Polski, jak i z innych krajów bardzo chętnie kupują bilety. Mecze w Krakowie na pewno będą się odbywać przy pełnych trybunach. Hala we Wrocławiu też będzie zapełniona w stu procentach. W Gdańsku i w Katowicach sprzedaliśmy już 85 procent biletów. Oczywiście wszędzie, nawet w Krakowie, można kupić jeszcze pojedyncze sztuki biletów, nawet na półfinały, ale im bliżej turnieju, tym mniej wejściówek jest dostępnych – dodał wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

– Chcielibyśmy pobić rekord frekwencji i ustanowić nowy rekord liczby osób oglądających mecze w halach sportowych w dotychczasowej historii mistrzostw Europy. Zależy nam także na tym, aby obraz z polskich miast, który będzie płynął do 130 krajów na świecie, był bardzo pozytywny. Główni aktorzy to oczywiście zawodnicy, ale atmosferę turnieju w dużej mierzy tworzy publiczność. Zachęcamy, aby kibice piłki ręcznej wykorzystali okazję do spotkania z gwiazdami piłki ręcznej – kończy Marcin Herra.

A dziś rano polska reprezentacja opuściła Kraków i poleciała do Hiszpanii na ostatni sprawdzian przed Euro 2016. Od niedzieli piłkarze ręczni przebywali pod Wawelem, gdzie odbyło się ostatnie zgrupowanie przed turniejem. Poniżej kilka zdjęć z wczorajszego treningu biało – czerwonych w TURON Arenie.

Łukasz Mordarski

Zobacz także