Fatalne powietrze w Krakowie, dziś wkracza nawet policja. Przeprowadzą specjalną akcję!

fot. KWP Kraków

W powietrzu unosi się smród, a stacje pomiarów świecą na czerwono i bordowo. Ze smogiem z pieców z okolicznych gmin nic nie da się zrobić, ale ze spalinami z samochodów walczy dziś policja.

Powietrze w Krakowie jest dziś fatalne. Zamiast rozpisywać się na ten temat, wolimy zamieścić mapę Krakowa i okolic z aplikacji Airly:

Smród pochodzi głównie z gmin wokół Krakowa, ale także z samochodów. To właśnie z nimi walczy dziś policja.

Funkcjonariusze w całym kraju prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Będą zwracać uwagę również na każde zachowanie niezgodne z prawem.

„Działania ukierunkowane będą na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska” – informuje policja.

Funkcjonariusze będą korzystali z urządzeń kontrolno-pomiarowych tj. analizatorów spalin i dymomierzy. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, funkcjonariusz ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) i zabronić dalszej jazdy niesprawnym pojazdem.

„Poruszając się sprawnymi technicznie pojazdami dbamy o dobrą jakość powietrza, szczególnie w dużych miastach, ponadto poprawiamy stan bezpieczeństwa na naszych drogach” – pouczają policjanci.

jk

Zobacz także