Fatalne wieści dla Wisły. Piłkarze i kibice znów mają problem

Trwa protest kibiców w całej Polsce przeciwko fanom Wisły Kraków. Już wiadomo, że kibice z Krakowa nie zostaną wpuszczeni na kolejne mecze – w Rzeszowie i Sosnowcu.

Do Rzeszowa Wisła wybiera się w 29. kolejce, ale w meczu z Resovią krakowianie będą pozbawieni wsparcia swoich kibiców.

„W piśmie przysłanym do klubu czytamy o postanowieniach uchwały nr II/85 Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zasad udziału kibiców drużyny gości w meczach piłki nożnej oraz o wynikającym z niej prawie do nieprzyjmowania ich w szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy istnieją realne i udokumentowane przesłanki wskazujące na możliwość zaistnienia zagrożeń dla bezpieczeństwa uczestników lub przebiegu meczu” – informuje Wisła.

Rzeszowianie odwołali się do wydarzeń, które miały miejsce w 2. kolejce, kiedy to Resovia przyjmowała zorganizowaną grupę kibiców Wisły i doszło do użycia środków przymusu bezpośredniego. Dodatkowo zwrócono uwagę na antagonistyczne nastawienie kibiców obu drużyn, a także uwzględniono pozostałe ryzyka wynikające z przyjęcia kibiców krakowskiego klubu na mocy opinii Policji. Przedmiotowy mecz określono jako impreza masowa podwyższonego ryzyka. Wspomniano również o wydarzeniach w Radłowie i turnieju kibiców Unii Tarnów, podczas którego doszło do tragicznego incydentu z udziałem m.in. kibiców Wisły Kraków, gdzie śmierć poniósł kibic innej drużyny.

Z kolei w Sosnowcu Wisła będzie rywalizowała w 31. kolejce i wiadomo, że także bez swoich kibiców.

„Powyższa decyzja ma związek z realnymi i udokumentowanymi przesłankami wskazującymi na możliwość zaistnienia zagrożeń dla bezpieczeństwa uczestników i przebiegu ww. meczu piłki nożnej oraz organizowanej w związku z nim imprezy masowej (…)” – napisało Zagłębie w piśmie do krakowskiego klubu.

Michał Lop

Kto za legendę Cracovii? Mocne kandydatury na stanowisko nowego trenera

Najnowsze

Co w Krakowie