Festiwal Kultury Żydowskiej odwołany! Odbędzie się dopiero w 2021 roku!

Synagoga / fot. Pixabay.pl

Janusz Makuch, dyrektor Festiwalu Kultury Żydowskiej poinformował, że tegoroczna edycja zostanie przeniesiona na 2021 rok. Impreza miała trwać od 26 czerwca do 5 lipca. 

W tym roku miała odbyć się jubileuszowa 30. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej. Ze względu na pandemię koronawirusa wydarzenie zostanie przeniesione na przyszły rok. 

– Zmuszeni jesteśmy przesunąć ten festiwal w przyszłość, na tyle bezpieczną dla nas wszystkich przyszłość, która pozwoli na racjonalne i odpowiedzialne planowanie. Mimo tego fizycznego oddalenia proszę – bądźmy razem, bądźmy wspólnie tak, jak do tej pory – apeluje Janusz Makuch, dyrektor FKŻ. 

Ponadto Makuch poinformował, że na stronie festiwalu na bieżąco będą pojawiały się informację o wszystkich zmianach.

– Życzę Wam, żebyśmy wyszli z tego cienia zagrożenia wspólnie i każdy z osobna o wiele silniejszy. I żeby nie był w stanie nas pokonać żaden wirus- ten, z którym teraz się  zmagamy, ale nade wszystko ten najstarszy, przeciwko któremu występowaliśmy od samego początku – mianowicie wirus nienawiści. Pokażmy sobie w ciężkich czasach i dniach wzajemną życzliwość, nade wszystko szacunek i jakąś taką fundamentalną solidarność. Życzę Wam wszystkiego najlepszego  – mówi dyrektor. 

[for ENG please scroll down]💔 Drodzy! To dla nas trudny moment, ale w związku z sytuacją, z którą wszyscy się teraz zmagamy podjęliśmy decyzję o przesunięciu #30FKZ w przyszłość, która będzie dla nas wszystkich bezpieczna. Dlatego, 30. FKŻ odbędzie się w 2021 roku.💪 Ale to nie znaczy, że przerywamy pracę, że znikamy. Wręcz przeciwnie.🔥 Wkrótce zamieścimy na naszym Facebooku i na stronie www.jewishfestival.pl informacje dotyczące obecności Festiwalu w nowej, zmienionej formule.Posłuchajcie Janusza Makucha – Dyrektora FKŻ, który nagrał dla Was kilka słów, oraz przeczytajcie jego tekst, który umieściliśmy tu: www.jewishfestival.pl/pl/30-fkz-odbedzie-sie-w-2021-roku/***Dear Friends! Due to the pandemic we are all facing, we have decided that the Jewish Culture Festival in Krakow scheduled for 26th June – 5th July will not be held. We have been forced to postpone it until a time that will be safe for all of us. We will inform you of all decisions as soon as the situation in Poland and around the world has stabilised enough to act responsibly.Please read whole text here: www.jewishfestival.pl/en/30-fkz-odbedzie-sie-w-2021-roku-2

Opublikowany przez Jewish Culture Festival in Krakow Piątek, 27 marca 2020

js

Zobacz także