Festiwal Opolski w Krakowie? Nic z tego

Jan Musiał

Nie przenoście nam stolicy do Krakowa, nie przenoście też tutaj Opola. Kraków nie przyjmie Festiwalu Opolskiego, który nagle stał się bezdomny. – Trudno przejmować taką markę – komentuje dla „Gazety Wyborczej” rzeczniczka prezydenta Jacka Majchrowskiego, Monika Chylaszek.

Po tym jak prezydent Opola wypowiedział umowę na zorganizowanie 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, prezes TVP Jacek Kurski zapowiedział, że impreza odbędzie się w innym mieście. Nie sprecyzował tych informacji – szczegóły mają być znane jeszcze w tym tygodniu.

Wiadomo już, że nie będzie to Kraków. – Nikt z TVP nie kontaktował się z nami w tej sprawie. Sami z taką inicjatywą też nie zamierzamy wychodzić. Trudno przejmować taką markę jak Festiwal Piosenki Polskiej, która od wielu lat ściśle związana jest z jednym miastem. Kraków buduje własną markę, opierając się na swoich, uznanych na świecie festiwalach – mówi Chylaszek.

Wciąż nie wiadomo więc, gdzie odbędzie się tegoroczny Festiwal w Opolu. Festiwal w Opolu w Tczewie? Festiwal w Opolu w Zakopanem? Festiwal w Opolu w Łebie? A może Festiwal w Opolu w Opolu Lubelskim dla niepoznaki?

Można iść za ciosem. Jarocin zorganizować w Piotrkowie, Mazurską Noc Kabaretową w Górach Sowich itd itp. Podobno z przyzwyczajeniami należy walczyć.

(wm)

fot. Jan Musiał

Zobacz także