Film reżyserki z Krakowa powalczy o nominację do Oscara! Czy zdobędzie statuetkę?

Film Małgorzaty Szumowskiej oraz Michała Englerta został polskim kandydatem do Oscara 2021! „Śniegu już nie będzie” to historia przystojnego masażysty ze wschodu, który podporządkowuje sobie bogate Polki. Produkcja będzie miała światową premierę w Konkursie Głównym tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.  

„Śniegu już nie będzie” będzie polskim kandydatem do nominacji w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy. Decyzję podjęła Komisja Oscarowa pod przewodnictwem A. P. Kaczmarka, który stwierdził, że produkcja ma uniwersalne przesłanie. 

Film wyreżyserował duet Małgorzata Szumowska i Michał Englert. Reżyserka urodziła się w Krakowie, jednak jak wyznała w jednym z wywiadów, nie lubi rodzinnego miasta. Szumowska ukończyła V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego. Studiowała na PWSFTviT w Łodzi. 

O czym opowiada „Śniegu już nie będzie”?

„Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od „gorszego” świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich” – informują twórcy.

Główną rolę zagrał angielsko-ukraiński aktor Alec Utgoff. W filmie wystąpią także Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat i Krzysztof Czeczot. 

Najnowsze

Co w Krakowie