Ten film wyciska łzy! Niesamowity reportaż z piekła [wideo]

Ten film robi wrażenie! Porusza tak bardzo, że łzy spływają po policzkach nawet największych twardzieli. Dramat, który rozegrał się wiele lat temu, odżywa za każdym razem, gdy patrzymy na „dzieło życia” genialnego artysty i byłego więźnia Auschwitz Mariana Kołodzieja.

– Zanim zanurzysz się w codzienność życia – zatrzymaj się – posłuchaj raz jeszcze, co ja – numer 432 – mówię do Ciebie. Chciałbym Ci za wspólne przeżywanie Auschwitz serdecznie podziękować. Twoja tu obecność, jest hołdem złożonym moim współtowarzyszom, którzy spopieleni odeszli. A zostali na zawsze ze mną. Moje rysunki, które oglądałeś, wytatuowano, jak i numer 432 – na mojej skórze. To moje wyryte głęboko rany – napisał na małej karteczce Kołodziej.

Wystawę jego wzruszających, szokujących i dramatycznych rysunków możemy oglądać nieopodal Krakowa – we franciszkańskim Centrum św. Maksymiliana w Harmężach koło Oświęcimia.

W 73. rocznicę oswobodzenia więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau dziennikarze RMF FM Magdalena Wojtoń i Bogdan Zalewski nagrali poruszający film „Numer 432 pamięta”.

Koniecznie musicie go zobaczyć – kliknijcie tutaj.

(źródło: RMF FM)

fot. kadr z filmu

Zobacz także