Filmy, koncerty, kabarety. Dzieje się dziś w Krakowie!

fot. Pixabay

Jak połączyć romantyzm, życie na Bałkanach z kabaretem i Czarnobylem? Proszę bardzo. Oto kulturalny rozkład jazdy na środę.

Kino Pod Baranami wraz z Fundacją Polski Instytut Mindfulness zapraszają na specjalny pokaz dokumentalnego filmu „Walk with Me” opowiadającego o klasztorze wietnamskiego mistrza Zen i przywódcy duchowego Thich Nhat Hanha, nazywanego „ojcem uważności”. Seans rozpocznie się o godz. 18.00, a po nim – dyskusja.

Księgarnia Pod Globusem na ul. Długiej 1 zaprasza na spotkanie wokół powieści pt. „Życie człowieka na Bałkanach” Stanislava Krakova. O książce opowie jego tłumaczka Agnieszka Żuchowska-Arendt. Początek wydarzenia o godz. 18.00.

Natomiast chór Gregorian zaprasza w niezwykły i tajemniczy klimat mistycznych wibracji muzycznych. Gregorianie zaskoczą widzów najnowszym show w ramach europejskiej trasy koncertowej. Przystanek w Krakowie już dziś o godz. 19.00 w Centrum Kongresowym ICE na ul. Konopnickiej 17.

Baba Prisia, jej córka Sława i wnuczek Wowczyk wiodą spokojne życie w leśnej głuszy, z dala od cywilizacji. Wszystko zmienia się, gdy najmłodszy członek rodziny pada ofiarą przypadkowego polowania… Tak w skrócie zapowiada się oś fabularna spektaklu „Na początku i na końcu czasu” w reżyserii Katarzyny Deszcz na podstawie dramatu Pawła Arje. Nie wszystko jest tu tym, czym się wydaje. Szybko przekonamy się, że las znajduje się na terenie czarnobylskiej zony, opuszczonej po awarii elektrowni, a polowanie to nielegalny łowiecki wypad zorganizowany przez ukraińskie elity polityczne. W jaki sposób rodzina może się bronić, skoro oficjalnie nie istnieje – ani dla władz, ani dla reszty społeczeństwa? Spektakl zobaczymy już dziś wieczorem, o godz. 19.00 na Scenie Pod Ratuszem Teatru Ludowego na Rynku Głównym 1.

Kabaret Pod Wyrwigroszem to grupa zasłużenie ciesząca się mianem jednego z najpopularniejszych polskich kabaretów. Na spektakl w ramach nowego programu „Tra ta ta ta” zaprasza do Nowohuckiego Centrum Kultury na al. Jana Pawła II 232. Maurycego Polaskiego, Łukasza Rybarskiego, a także Beatę Rybarską i Andrzeja Kozłowskiego będzie można zobaczyć już dziś o godz. 19.00.

Piwnica Pod Baranami zaprasza natomiast na premierę spektaklu „Romantyzm”, który zabierze widza w podróż zarówno przez znane, jak i te mniej rozpoznawalne utwory z tytułowego okresu w literaturze i historii. Na scenie zobaczymy  m.in. Franciszka Karpińskiego, Weronikę Krystek, Jakuba Kołodzieja, Irenę Michalską, Jana Marcela Buczyńskiego i Adama Wietrzyńskiego. Będzie im towarzyszyć grupa muzyków: Michał Kleszczyński, Kuba Surówka, Gabrysia Jarosz i Cezary Łagan. Początek o godz. 19.00.

Zespół Niechęć zaprasza na trasę promującą najnowszy i pierwszy w historii koncertowy album formacji. Ich muzyka to jazzowa improwizacja i syntezatorowe brzmienia, które swobodnie przeplatają się z wpływami rocka progresywnego oraz muzyki filmowej. Kapela zagra o godz. 20.00 w Pięknym Psie na ul. Bożego Ciała 9.

Natomiast Klub RE zaprasza na Koncert kanadyjskiego rapera i producenta Socalled. Start o godz. 20.00 na ul. św. Krzyża 4.

ip, krakow.pl

Zobacz także