Filmy pod gwiazdami. Co zobaczycie w ten weekend w kinach plenerowych?

Kino plenerowe / fot. Pixabay

Gangsterzy, lodowe krainy, wirtualna rzeczywistość i poszukiwania mordercy. W ten weekend w repertuarach kin pod chmurką znalazły się najlepsze polskie i zagraniczne produkcje. Sprawdźcie, co będzie można zobaczyć! 

Pierwsza propozycja to film Milko Lazarova „Agá”, który zobaczycie dzisiaj o godz. 21.00 w Kinie Letnim w MOCAK-u. Tytułowa bohaterka to córka Nanooka i Sedny, mieszkających w lodowej krainie, gdzieś na północy Jakucji. Okoliczne zwierzęta zostały wybite, a para marzy o spotkaniu chociażby jednego renifera. Co noc pod stertą futer opowiadają sobie dawne mity i boleśnie wspominają Agę, która uciekła do miasta i rodzice nie mogą jej tego wybaczyć. 

To niezwykle wzruszająca opowieść o miłości, przebaczeniu i rodzinie. Film przedstawia również skutki nadmiernej eksploracji środowiska naturalnego i wpływu postępującej industrializacji na życie pierwotnych społeczności. 

Gangsterskie historie

Jeżeli preferujecie amerykańskie kino akcji, to nie możecie dzisiaj przegapić „Pulp Fiction” w reżyserii Quentina Tarantino. To cztery opowieści o przemocy i amerykańskim światku przestępczym, przeplatające się na przestrzeni dwóch i pół godziny, a wszystko to podlane popkulturowym sosem w charakterystycznym stylu Tarantino.

W filmie występują największe gwiazdy amerykańskiego kina m.in. John Travolta, Samuel L. Jackson czy Uma Thurman. Jeśli jeszcze tego nie widzieliście, to musicie się wybrać do Kina Plenerowego BAL. Seans rozpocznie się o godz. 21.00. 

W wirtualnej rzeczywistości

W sobotę Nowohuckie Kino Plenerowe przygotowało dla Was seans „Sali Samobójców” w reż. Jana Komasy. To młodzieżowy melodramat z elementami thrillera. Historia opowiada o nastoletnim Dominiku Santorskim. Wydawać by się mogło, że chłopak ma wymarzone życie – pochodzi z bardzo zamożnej rodziny i codziennie jest wożony wypasionym autem przez szofera, jednak bohater jest bardzo wrażliwym i zagubionym dzieciakiem. 

Koledzy ze szkoły myślą, że Dominik jest gejem i wyśmiewają go. Szykanowany i prześladowany bohater postanawia rzucić szkołę i coraz bardziej pochłania go wirtualna rzeczywistość. W internetowej grze poznaje Sylwię – zafascynowaną śmiercią i samookaleczeniem dziewczynę, która od wielu lat jest uzależniona od komputera. Jak skończy się ta historia? Przekonacie się o godz. 20.30 przy ul. Wygranej 2. 

Festiwalowa perła

Kino pod białoprądnicką chmurką postawiło na oscarowe produkcje. Tym razem będziecie mogli zobaczyć „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” w reż. Martina McDonagha. Jest to opowieść o samotnej matce, Mildred Hayes, która nie może pogodzić się ze śmiercią zgwałconej i zamordowanej córki. Śledztwo jest mozolnie prowadzone, więc kobieta postanawia wynająć trzy billboardy. Umieszcza na nich hasła wyśmiewające szeryfa i jego metody prowadzenia śledztwa, czym wywołuje skandal w miasteczku. 

Produkcja została obsypana prestiżowymi nagrodami filmowymi, a w tym Oscarem za „Najlepszą aktorkę pierwszoplanową” dla Frances McDormand oraz „Najlepszego aktora drugoplanowego” dla Sama Rockwella. Produkcja otrzymała Złotego Globa w kategorii „Najlepszy dramat”. Czy przyznanie nagród było słuszne? Przekonacie się w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki o godz. 21.30 w sobotę. 

D.C 

 

 

 

 

Zobacz także