Firma o szwedzkich korzeniach zainwestuje w Krakowie 9 mln złotych

fot. Krakow Technology Park

Krakowski Park Technologiczny wydał kolejne decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji: dzięki temu Tyrens zainwestuje w Małopolsce.

Jak czytamy na portalu propertynews.pl, w ramach decyzji dla Tyrens Polska w Krakowie powstanie firma, która będzie świadczyć usługi projektowe, głównie w sektorach infrastruktury drogowo-kolejowej, budownictwa kubaturowego oraz ochrony środowiska, a także usługi doradztwa związane z zarządzaniem finansami, oprogramowaniem i jego rozwojem oraz informatyką.

Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości ponad 9 mln zł.

Tyrens Polska to spółka „córka” szwedzkiej firmy Tyrens AB z siedzibą w Sztokholmie. Właścicielem tego przedsiębiorstwa, powstałego w 1942 roku jest Fundacja śp. Svena Tyrensa, jej założyciela. Głównym celem Fundacji jest działalność na rzecz rozwoju społeczeństwa poprzez wprowadzanie innowacyjnych i przyjaznych środowisku rozwiązań technologicznych. Fundacja sponsoruje wiele projektów R&D w obrębie takich krajów jak: Szwecja, Wielka Brytania, Dania, Litwa i Estonia. Tyrens ściśle współpracuje z uniwersytetami oraz innymi instytutami badawczymi

Ponadto, dzięki wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji polskie firmy MarDruk Opakowania spółka z o.o. sp.k. i AluHouse sp. z o.o. sp.k. dostaną ulgi podatkowe i zwiększą zdolności produkcyjne.

(ko)

Zobacz także