Forum Ekonomiczne wróci do Krynicy? Marszałek małopolski ocenia szanse

Fot. Flickr

W tej chwili jest 50 na 50 – tak szanse na powrót Forum Ekonomicznego do Krynicy ocenia marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski. Zapewnia, że rozmowy w sprawie utrzymania ważnego dla regionu cyklicznego wydarzenia ciągle są prowadzone, choć ostatnio kolejna oferta Małopolski i Krynicy została odrzucona przez Instytut Wschodni, organizatora forum.

O szanse powrotu Forum Ekonomicznego do Krynicy marszałek Kozłowski pytany był przez swojego poprzednika Jacka Krupę. W ubiegłym roku to spotkanie ludzi biznesu i polityki odbyło się w Karpaczu, a potem organizator ogłosił, że forum na stałe zagości na Dolnym Śląsku. Oferta Małopolski i Krynicy została odrzucona.

– Rozmowy ciągle są prowadzone – zapewnił w poniedziałek na sesji sejmiku marszałek Witold Kozłowski. Ale przyznał, że jeszcze dwa tygodnie temu był bardziej przekonany, że negocjacje zakończą się sukcesem. Teraz ma więcej wątpliwości i szanse na zorganizowanie Forum Ekonomicznego w Krynicy tej jesieni ocenia 50 na 50 proc. Dodał, że oferta Małopolski i Krynicy została znacząco zmieniona w stosunku do pierwotnej, ale i tak Instytut Wschodni ją odrzuca.

(GS)

Zobacz także