Franciszkańska 3 ma nowego lokatora. „Trudno mi to pojąć”

Stało się. Arcybiskup Marek Jędraszewski zamieszkał pod adresem Franciszkańska 3. W sobotę obejmie urząd metropolity krakowskiego.

Arcybiskup oczekiwał przeprowadzki z niecierpliwością, ale też w wielkich emocjach.

– Kiedy jednak po ogłoszeniu nominacji pojechałem do Krakowa i kard. Stanisław Dziwisz powiedział do mnie: „To jest teraz twój dom”, wtedy mrowie przeszło mi po grzbiecie. Nie chodzi przecież o jakieś pomieszczenia w domu arcybiskupów, ale o tę legendarną Franciszkańską 3 w Krakowie, wraz z papieskim oknem. Do dzisiaj trudno mi pojąć, że tak właśnie ma się stać – mówił na początku roku w rozmowie z portalem Idziemy.pl.

Zastanawiał się, jak przyjmą go te słynne wnętrza. – Nie wiem, kiedy tam całkowicie poczuję się u siebie. Być może dzięki wstawiennictwu św. Jana Pawła II dane mi będzie przeżyć to, co on przeżył, kiedy po konklawe zaprowadzono go po raz pierwszy do apartamentów papieskich i natychmiast poczuł się w nich tak, jakby się tam urodził. Może za jego przyczyną da Bóg, że i ja w jego Krakowie szybko poczuję się u siebie, aby bez żadnych emocjonalnych obciążeń móc sprawować posługę pasterską – dodawał z nadzieją.

W Krakowie powitał go prezydent miasta Jacek Majchrowski. Po spotkaniu arcybiskup wpisał się do księgi pamiątkowej. Napisał: „Serdecznie dziękuję za miłe spotkanie z Panem Prezydentem Miasta Stołecznego Krakowa, które niech będzie dobrym prognostykiem jak najlepszej współpracy dla dobra tego najwspanialszego z miast naszej Ojczyzny”.

W środę arcybiskup spotka się z krakowskimi dziennikarzami.

(wm)

fot. DrabikPany via Foter.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie