Galeria Plaza do rozbiórki! Już wiadomo, co tam powstanie

Spółka deweloperska Strabag Real Estate kupiła teren o powierzchni 80 000 mkw., gdzie znajduje się budynek galerii handlowej Plaza. Plaza idzie do rozbiórki, w jej miejscu powstanie kompleks kilku obiektów.

– Pozyskaliśmy bardzo atrakcyjną lokalizację pod naszą pierwszą inwestycję w Krakowie. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, planujemy wybudować tutaj kompleks wielofunkcyjny, który liczył będzie kilka budynków. Przedsięwzięcie znajduje się na wczesnym etapie planowania. Analizujemy aktualnie różne warianty zabudowy, aby wybrać jak najkorzystniejsze dla tej części Krakowa rozwiązanie. Ponad 30% działki stanowią tereny zielone wraz ze stawem Dąbskim. Chcemy w pełni wykorzystać potencjał tego terenu, wkomponować tu funkcjonalny projekt deweloperski oparty na nowoczesnej architekturze oraz otwartości na lokalną społeczność i stałych bywalców tej okolicy – komentuje Łukasz Ciesielski, dyrektor zarządzający spółki deweloperskiej Strabag. Firma planuje rozbiórkę dawnej galerii i wzniesienie nowej zabudowy. Zapewnia, że proces budowlany będzie prowadzić w sposób wyjątkowo ostrożny ze względu na staw Dąbski.

– To niezwykle wartościowy, bioróżnorodny użytek ekologiczny o powierzchni ponad 20 000 mkw. Współpracujemy z ekspertami, w tym hydrologami, aby odpowiednio zabezpieczyć jakość wód w zbiorniku i chronić występujące tu gatunki ryb, roślin i ptaków. Zadbamy także o teren wokół stawu. Chcemy zachować naturalny charakter tego miejsca w nienaruszonym kształcie i jednocześnie pozostawić je dostępnym dla lokalnej społeczności. Powstaną tam dodatkowe miejsca odpoczynku i elementy małej architektury zachęcające do spędzania czasu w tej urokliwej okolicy – zapewnia Ciesielski. A tak galeria Plaza wyglądała w połowie 2021 roku…

Galeria Plaza świeci pustkami

Zdjęcie 45 z 45

Fot. Rafał Biały

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie