Gang seryjnych włamywaczy z Gruzji zatrzymany w hotelu w Krakowie

W jednym z krakowskich hoteli policja zatrzymała 4 obywateli Gruzji. Według śledczych to członkowie gangu, którzy dokonali seryjnych włamań. W hotelowymi pokoju policjanci znaleźli przedmioty mogące pochodzić z kradzieży.

Gruzini zostali zatrzymani w związku z serią włamań do domów jednorodzinnycn na terenie Zgierza oraz Aleksandrowa Łódzkiego. Policja zsprawdza jednak, czy zatrzymani nie odpowiadają za inne podobne przestępstwa na terenie całego kraju. Najbliższe trzy miesiące cała czwórka spędzi w tymczasowym areszcie.

W ostatnich tygodniach na terenie Zgierza oraz Aleksandrowa Łódzkiego doszło do  3 włamań do domów jednorodzinnych. Sprawcy najpierw sprawdzali obecność domowników pytając przez domofon m.in., czy tam znajduje się hotel. Kiedy upewnili się co do nieobecności lokatorów, wyważali drzwi balkonowe lub tarasowe. Z wnętrza zabierali głównie pieniądze, biżuterię, aparaty fotograficzne, laptopy i zegarki. Wstępne straty z tych zdarzeń zostały oszacowane na około 10 tysięcy złotych.

Kryminalni, którzy zajęli się sprawą, sprawdzili wiele tropów pojawiających się w postępowaniu. – Ogrom wykonanych czynności , w tym analiza zabezpieczonych różnych monitoringów, doprowadził policjantów do wytypowania pojazdu oraz samych sprawców, którymi okazali się obywatele Gruzji – relacjonują śledczy.

Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyźni mogą przebywać w jednym z krakowskich hoteli. 27 listopada 2022 roku zgierscy funkcjonariusze  oraz  kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przyjechali do miejsca ukrywania się podejrzewanych. Złodzieje byli zaskoczeni, że zostali namierzeni przez stróżów prawa. W pokoju hotelowym kryminalni znaleźli i zabezpieczyli kilka przedmiotów mogących pochodzić z przestępstwa.

Mężczyźni w wieku od 21 do 42 lat zostali zatrzymani i noc spędzili w celi zgierskiego aresztu. Usłyszeli już zarzuty 3 kradzieży z włamaniami. Za takie przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W rozmowie ze śledczymi podejrzani negowali swój udział w jakichkolwiek przestępstwach.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie