Gang złodziei rozbity! Mogli dokonać kradzieży za miliony złotych

Musisz przeczytać

Z pomocą krakowskich policjantów zatrzymani zostali złodzieje z Rumunii. Przyłapano ich na kradzieży telefonów za 200 tys. zł, ale takich przestępstw prawdopodobnie dokonali znacznie więcej.

Od kilku miesięcy, na terenie Polski dochodziło do kradzieży z włamaniem lub usiłowania włamania do dużych sklepów z elektroniką. Przestępcy kradli przede wszystkim drogie telefony komórkowe. Wszystko wskazywało na to, że za włamaniami stoi jedna i ta sama grupa, gdyż sposób działania sprawców w każdym przypadku był podobny.

– Aby skoncentrować policyjne działania, w celu rozpracowania szajki została powołana specjalna grupa, złożona z policjantów operacyjnych z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz z przedstawicieli Komendy Głównej Policji, która koordynowała działania grupy. Dokonane przez kryminalnych ustalenia operacyjne wskazywały na przestępczą szajkę z Rumunii. Sprawcy mieli co kilka – kilkanaście tygodni przyjeżdżać do Polski, gdzie dokonywali włamania do sklepów, z których kradli telefony. Po dokonanym przestępstwie, sprawcy natychmiast wyjeżdżali z Polski – zdradza policja.

W nocy z 24 na 25 lipca ok. godz. 3, w Oświęcimiu doszło do włamania do jednego ze sklepów  z elektroniką.  Ze sklepu skradziono telefony o wartości około 200 tys. złotych. Ochrona sklepu błyskawicznie powiadomiła o tym fakcie policję. Informacja o włamaniu  zaraz trafiła także do policjantów z grupy operacyjnej.

– Metoda działania wskazywała na rozpracowywaną grupę Rumunów. Rozpoczęły się intensywne poszukiwania i pościg za uciekającymi z miejsca zdarzenia. W ich wyniku przed godziną 6, w  miejscowości Zelczyna na terenie powiatu krakowskiego, trzej mężczyźni, jadący dwoma samochodami zostali zatrzymani przez policjantów z krajowej specgrupy  i oświęcimskich kryminalnych. W przeszukanych pojazdach ujawniono skradziony  z oświęcimskiego sklepu towar – informuje policja.

Trójka zatrzymanych obywateli Rumunii w wieku 29, 37 i 42 lat usłyszała rankiem zarzuty kradzieży z włamaniem do sklepu w Oświęcimiu. Grozi im za to do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa.

jk

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca