Garaż pełen narkotyków. Były też ciasteczka z mocnymi dodatkami

W garażu 34-latka policjanci znaleźli niewielkie ilości ciasteczek z marihuaną i inną substancją psychotropową. Znacznie więcej było tam suszonej marihuany i czystej amfetaminy. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Na garaż pełen narkotyków oraz z małą ilością ciasteczek z mocnymi dodatkami policjanci natrafili w gminie Zabierzów. W środę, 27 kwietnia 2022 roku, mundurowi przyszli przesłuchać 34-latk w zupełnie innej sprawie. Nie zastali go jednak w domu, ale usłyszeli odgłosy dochodzące z garażu, znajdującego się na terenie tej posesji. Kiedy podchodzili do garażu, wyszedł z niego gospodarz. Widok mundurowych mocno go zdenerwował, 34-latek za wszelką cenę próbował odwrócić uwagę policjantów od garażu. A im bardziej to robił, tym większe podejrzenia wzbudzał u policjantów. Weszli więc do środka, a tam roznosiła się woń marihuany. 34-latek próbował jeszcze przysłonić swoim ciałem leżące na szafce pudła z narkotykami. Na próżno…

W garażu stróże prawa znaleźli blisko 380 gramów marihuany i 850 gramów amfetaminy. Dodatkowo, zabezpieczyli … 35 gramów ciastek – najprawdopodobniej z zawartością marihuany i kolejne z 77 gramów z substancją nieznanego pochodzenia, prawdopodobnie też psychotropową. Do tego jeszcze dwie wagi dilerskie i młynek do suszu.

34-latek podczas policyjnej interwencji nie słuchał poleceń funkcjonariuszy, nawet stawiał opór. Został zatrzymany. Kolejnego dnia, w prokuraturze, usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli też od mężczyzny gotówkę w kwocie 14 tysięcy złotych.
Za popełnione przestępstwo 34-latkowi grozi do 10 lat więzienia. Z kolei za niestosowanie się do poleceń funkcjonariuszy, co stanowi wykroczenie, mężczyzna od razu został ukarany mandatem karnym.

Fot. małopolska policja

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie