„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Gaz i noże poszły w ruch. Brutalne ataki na krakowskich przechodniów!

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Używali gazu, grozili ostrym narzędziem, a następnie okradali ofiary. Dwóch przestępców na szczęście jest już w rękach policji.

Na komendę zaczęły zgłaszać się osoby, które twierdziły, że zostały napadnięte przez dwóch młodych mężczyzn w rejonie dworca autobusowego w Czyżynach. Równocześnie, na jednej z grup na portalu społecznościowym, ludzie zaczęli ostrzegać się o grasujących w tej okolicy dwóch mężczyznach, dzięki czemu policjantom udało się dotrzeć do kolejnej pokrzywdzonej osoby.

– Kryminalni natychmiast przystąpili do działania i dzięki wnikliwej analizie zgromadzonego materiału namierzyli i zatrzymali sprawców. W godzinach późnopopołudniowych, w okolicy Prokocimia, w miejscu zamieszkania został zatrzymany 19-latek. Kilka godzin później, w okolicach Grzegórzek kryminalni zatrzymali jego 20-letniego kompana – informują policjanci.

Obaj przyznali się do napadania na przechodniów i okradania ich. Usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kradzieży szczególnie zuchwałej za co może im grozić do 12 lat pozbawienia wolności. Zostali aresztowani na 3 miesiące.


Do tej pory funkcjonariusze przyjęli 4 zgłoszenia w tej sprawie, jednak wszystko na to wskazuje, że osób pokrzywdzonych może być więcej. Dlatego policjanci apelują, aby do Komisariatu Policji VIII w Krakowie zgłaszały się inne osoby, które zostały napadnięte w tym rejonie w ostatnim czasie.

jk

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca