Gdyby wszystko w Krakowie tak się rozwijało… Lotnisko rośnie w siłę!

Krakowskie lotnisko właśnie pochwaliło się statystykami za październik i po raz kolejny udowodniło, że z roku na rok funkcjonuje coraz lepiej.

W październiku  krakowskie lotnisko obsłużyło 529 473 pasażerów tj. o 84 tys. pasażerów więcej niż analogicznym okresie 2016 r. (wzrost na poziomie 19%) . W minionym miesiącu odnotowano łącznie 4 205 startów i lądowań tj. o 14 % więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

– Ogłoszenie planów inwestycyjnych lotniska do roku 2036 r., otwarcie unikatowego na skalę europejską Centrum Edukacji Lotniczej oraz inauguracja zimowej siatki połączeń to najważniejsze wydarzenia minionego miesiąca na krakowskim lotnisku – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

– Znakomitym podsumowaniem sezonu letniego był październik. Po raz pierwszy w tym miesiącu została przekroczona granica 0,5 mln obsłużonych pasażerów. Wkrótce jako pierwszy port regionalny w Polsce spodziewamy się obsłużenia 5 milionowego pasażera w ciągu roku. Pokazuje to potencjał gospodarczy i turystyczny Krakowa i Małopolski  – dodał prezes Włoszek

Łącznie od 1 stycznia do 31 października 2017 r. krakowskie lotnisko obsłużyło 4 879 693 pasażerów (670 tysięcy więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku), daje to wzrost na poziomie 16%. Po zakończeniu października, do rezultatu liczby obsłużonych pasażerów w roku 2016 brakowało zaledwie 104 tys. pasażerów.

dn, ip

zdjęcie tytułowe / fot. Kraków Airport

 

Najnowsze

Co w Krakowie