Gdzie i kiedy zostanie pochowany śp. prof. Franciszek Ziejka

Uniwersytet Jagielloński poinformował o terminie i miejscu pogrzebu śp. prof. Franciszek Ziejka, byłego rektora tej uczelni. Msza święta za duszę profesora zostanie odprawiona w piątek, 24 lipca o godz.10 w kolegiacie św. Anny. Były rektor UJ zostanie pochowany na cmentarzu Salwatorskim.

„Uroczystości pogrzebowe śp. prof. Franciszka Ziejki rozpoczną się w piątek 24 lipca o godz. 10:00 w kolegiacie św. Anny, gdzie zostanie odprawiona msza święta za duszę Profesora”- Adam Koprowski z Biura Prasowego. UJ. Ze względu na trwający w Małopolsce stan epidemiczny udział w niej będzie ograniczony tylko do najbliższej rodziny i zaproszonych gości (do 150 osób). Pozostałe osoby będą miały możliwość uczestniczenia we mszy świętej za pośrednictwem transmisji wideo, która będzie dostępna na stronie www.uj.edu.pl. 

Pochówek byłego rektora UJ odbędzie się na cmentarzu Salwatorskim o godz. 12.00.

– Jednocześnie przypominamy o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa: zachowaniu dystansu społecznego oraz zasłanianiu ust i nosa – apeluje przedstawiciel UJ do wszystkich uczestników uroczystości pogrzebowych byłego rektora UJ.

GS

Najnowsze

Co w Krakowie