„Gdzie jest prezydent?” KOD w Krakowie

Krakowscy członkowie Komitetu Obrony Demokracji zapowiadają ponowne wyjście na ulice. W najbliższą niedzielę zamierzają protestować przeciwko decyzji premier Beaty Szydło, która zapowiedziała, że nie opublikuje wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zakwestionował konstytucyjność nowelizacji ustawy o TK autorstwa Prawa i Sprawiedliwości.

– Chcemy zadać prezydentowi Andrzejowi Dudzie kilka ważnych pytań: dlaczego obraża Polaków, dlaczego lekceważy Konstytucję RP i dlaczego nie respektuje wyroków Trybunału Konstytucyjnego? – przekonują przedstawiciele KOD w Krakowie.

Swój udział w niedzielnej pikiecie, którą zaplanowano na Rynku Głównym pod pomnikiem Adama Mickiewicza o godz. 14:00, zapowiedziało już kilkaset osób, które domagają się zmiany polityki rządu i prezydenta Dudy.

– Dialogu? Wszystkich Polaków? Pytanie raczej winno brzmieć, gdzie jest po prostu prezydent? Nie ma go przecież. Zrzekł się prerogatyw. Jest „prezydent” – komentuje na stronie wydarzenia jeden z internautów, który potwierdził swoją obecność na niedzielnej manifestacji na Rynku Głównym.

Wśród uczestników, którzy w niedzielę pojawią się na Rynku Głównym, będą zbierane podpisy pod zaproszeniem dla prezydenta Andrzeja Dudy do dyskusji na postawione przez członków KOD pytań. Podobne manifestacje odbędą się w najbliższy weekend w kilku innych miastach Polski. Dodatkowo wciąż aktywiści KOD protestują przez siedzibą Kancelarii Premiera Rady Ministrów, gdzie domagają się publikacji czwartkowego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

(pt)

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie