Gdzie na narty? Dobre warunki na stokach. Ale uważajcie – policjanci też tam będą

Musisz przeczytać

Od piątku czynne są stoki narciarskiego. Miłośnicy białego szaleństwa nie mogą już narzekać, a warunki do jazdy na nartach są znakomite. Na stokach pojawiają się nie tylko narciarze i snowboardziści. Są tam także policjanci.

Oto stacje narciarskie najbliżej Krakowa

Siepraw Ski

Siepraw Ski
Obraz 1 z 6

Ośrodek położony jest 18 km od Krakowa dla miłośników białego szaleństwa przygotował sześć nowoczesnych wyciągów orczykowych, cztery trasy zjazdowe.

(zdjęcia pochodzą ze stron internetowych stacji narciarskich)

Na pięciu stokach na Sądecczyźnie pojawią się także policyjni narciarze. – Z uwagi na przewidywane duże zainteresowanie ze strony turystów, sądeccy policjanci od dziś znacznie częściej będą prowadzić działania w rejonie stoków narciarskich. Funkcjonariusze będą kontrolować stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego przez osoby korzystające ze zorganizowanych terenów narciarskich, jak również kontaktują się z właścicielami stacji narciarskich, którzy są zobowiązani do wprowadzenia rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo pracownikom oraz narciarzom – ostrzegają policjanci. Funkcjonariusze wyciągną też konsekwencje wobec osób jeżdżących na nartach w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Policjanci zwrócą uwagę, czy osoby do 16-go roku życia korzystają z kasku ochronnego, do czego są prawnie zobowiązane.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca