Gdzie na wakacje? Latem z Krakowa dostępne będą aż 143 połączenia!

Pasażerowie krakowskiego lotniska będą mogli skorzystać w sezonie Lato 2022 z oferty 143 połączeń. Polecą do 33 krajów i 99 miast dzięki 20 liniom lotniczym.

– Koniec marca to czas, gdy branża lotnicza przygotowuje się i rozpoczyna sezon letni. Priorytetem lotniska w Krakowie było i pozostaje stabilne odbudowywanie siatki połączeń
 do poziomu sprzed pandemii. […] Obserwujemy tendencję wznowienia połączeń na atrakcyjnych dla Małopolan kierunkach hiszpańskich, włoskich czy greckich. W ramach letniej siatki przewoźnicy oferują aż 50 połączeń regularnych do miejsc najchętniej wybieranych na wakacje. Przekłada się to na niemal 1,4 mln biletów na rozkładowych trasach do 14 słonecznych, ciepłych krajów chętnie od lat wybieranych przez pasażerów – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Od 3 czerwca dzięki PLL LOT polecimy do Nowego Yorku – Newark. Wprowadzono również nowe połączenia krajowe np. do Warszawy czy Olsztyna.

Latem dostępne będą wszystkie słoneczne destynacje oferowane przez krakowskiego lotnisko w 2019 tj. kierunki  włoskie, hiszpańskie, greckie, chorwackie, jak również połączenia np. na Cypr, czy Maltę. 

jk

Najnowsze

Co w Krakowie