Gdzie najczęściej zarażamy się koronawirusem? Minister zdrowia zdradził dane na temat trendu

Okazuje się, że połowa zakażeń koronawirusem w trakcie trzeciej fali pandemii miała miejsce w zakładach pracy.

– Rano otrzymałem raport sanepidu, który identyfikuje ogniska zachorowań w ostatnim czasie w kraju. Raport dotyczył ostatnich trzech dni i prawie 50 proc. ognisk zakażeń koronawirusem jest identyfikowanych w zakładzie pracy – stwierdził Niedzielski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Minister zdrowia dodał, że zakład pracy są głównym miejscem w generowaniu nowych zakażeń. – To jest bardzo ważne, żebyśmy wrócili do tego trybu pracy zdalnej i w ten sposób ograniczyli możliwość zakażenia – zaapelował szef resortu zdrowia.

Ostatniej doby w całym kraju potwierdzono 14 578 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 65 osób zakażonych. W Małopolsce koronawirusa wykryto u 1 207 osób, odnotowano 5 zgonów z powodu COVID-19. W Krakowie koronawirusa potwierdzono w 420 przypadkach, zmarły 3 osoby.

Sytuacja jest dramatyczna przede wszystkim ze względu na rosnącą liczbę pacjentów w szpitalach i tych wymagających wspomagania respiratorem. Obecnie do respiratora podłączonych w całym kraju 2 421osób, o ponad 60 więcej niż dobę wcześniej, a więc najwięcej od początku epidemii. W szpitalach leży 24 637 chorych na koronawirusa, o tysiąc więcej niż w niedzielę rano. W Małopolsce na 283 respiratory zajętych jest 246 (o 15 więcej niż w niedzielę), w szpitalach leżą 1 954 osoby.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie