Gdzie powstaną kolejne baseny? Z niektórych pływalni już można korzystać

Budowa infrastruktury sportowej dla mieszkańców to jeden z nadrzędnych celów Krakowa. Od lat miasto konsekwentnie realizuje kolejne inwestycje. Bardzo istotnym elementem tej strategii jest budowa krytych pływalni. Po oddanych w zeszłym roku do użytku basenach przy ul. Facimiech (oś. Na Kozłówce) oraz przy ul. Strąkowej powstają kolejne inwestycje basenowe: przy ul. Eisenberga, przy al. Kijowskiej oraz na os. 2 Pułku Lotniczego. W planach jest także budowa kolejnych. Wszystko po to żeby mieszkańcy każdej z krakowskich dzielnic mogli rozwijać swoje pływackie pasje i dbać o zdrowie w nowoczesnych kompleksach.

Obecnie w trakcie realizacji są 3 kryte pływalnie. Łączna kwota inwestycji przekracza 100 mln. zł. Najbardziej zaawansowana jest realizacja przy al. Kijowskiej, gdzie zakończenie prac planowane jest z końcem listopada tego roku. Drugą w kolejności oddawaną inwestycją będzie basen na os. 2 Pułku Lotniczego. Zakończenie budowy przewiduje się na początku I kwartału 2021 roku. Trzeci, a zarazem największy kompleks przy ul. Eisenberga zostanie ukończony w marcu 2021. Mimo utrudnień związanych z pandemią koronawirusa miejskie inwestycje sportowe realizowane i nadzorowane przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Budowa basenu przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 przy al. Kijowskiej 8 w Krakowie

Hala basenu wyposażona będzie w sześciotorową nieckę 25,0 m x 16,0 m, głębokość 3,0 m z dnem podnoszonym na szerokości 3 torów oraz wannę jacuzzi. Dodatkowe pomieszczenia funkcjonalne to strefa spa (sauna, grota solna), zaplecze sanitarno-szatniowe, pomieszczenia obsługi, a w piwnicy siłownia.

Baseny w Krakowie / fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Budowa pływalni przy Szkole Podstawowej nr 155, na os. 2 Pułku Lotniczego 21 w Krakowie

Kryta pływalnia z zapleczem szatniowo-sanitarnym, salą gimnastyczną o pow. ok. 60 m2 oraz łącznikiem z budynkiem szkoły wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu przy Szkole Podstawowej Nr 155 na os. 2 Pułku Lotniczego 21 w Krakowie.

Obiekt składał się będzie z basenu pływackiego dł. 25 m o sześciu torach z przegrodą i dnem ruchomym na połowie niecki, basenu do nauki pływania o dł. 16 m i głębokości od 0,8 m do 1,2 m, brodzika dla dzieci głębokości 0,3 m oraz basenu SPA dla 6 osób.

Budowa budynku hali basenowej oraz budynku fitness wraz z garażem otwartym przy ul. Eisenberga w Krakowie wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu

Budynek zlokalizowany przy ul. Eisenberga w Krakowie składał się będzie z dwóch części: basenowej i fitnessowej, połączonych portalem wejściowym. W strefie pływackiej na parterze znajdzie się zaplecze szatniowo-sanitarne, hala basenowa z niecką do pływania długości 25 m o sześciu torach z dnem ruchomym, niecką do nauki pływania długości 16 m o głębokości od 0,8 m do 1,2 m, brodzikiem dla dzieci o głębokości 30 cm oraz basenem SPA. Na pierwszym piętrze będzie strefa wellness z osobną recepcją i zespołem szatniowo-sanitarnym. W tej części znajdą się: hammam, grota solna, sauna parowa, sauna fińska (x2), sauna ziołowa, ścieżka sensoryczna, brodzki do moczenia stóp oraz kostkarka z lodem przy prysznicach wolnostojących wraz ze strefą wypoczynku. W segmencie fitnessowym umiejscowione będą dwie salki do ćwiczeń rozdzielone ścianką mobilną, siłownia, zaplecze szatniowo-sanitarne z sauną suchą. 

Najnowsze

Co w Krakowie