Gdzie są i gdzie wktóce pojawią się drogowcy? Oto przegląd remontów w dzielnicach

Musisz przeczytać

Dwa trwają, kolejny zacznie się w poniedziałek. W krakowskich dzielnicach drogowcy rozkręcają się.

W dzielnicy II trwa remont ul. Na Szaniec. – Nową nawierzchnię zyska fragment jezdni oraz parking przy pawilonie na al. Pokoju 33  Obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu. Prace potrwają do połowy sierpnia, a ich koszt to ok. 100 tys. zł – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Drogowcy działają również na ul. Dezyderego Szymkiewicza (Dzielnica XII). Obowiązują zmiany, a roboty potrwają do końca sierpnia. koszt to ok. 380 tys. zł.

Prace trwają też w dzielnicy VII, gdzie trwa remont chodników naul. Olszanickiej. Prace będą realizowane na dwóch odcinkach: od ul. Becka w kierunku ronda w Chełmie do wysokości środków pozostałych w puli BO na to zadanie – ok. 120 tys. zł; od przystanku Raczkiewicza w kierunku wyjazdu z miasta do pierwszego zjazdu – w ramach tego zadania zostanie wyremontowana również jezdnia (ok. 35 tys. zł). Remont potrwa do końca sierpnia.

Za to w dzielnicy XII trwa remont ulicy ul. Facimiech. Nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku od Polonijnej do budynku 5b. W pierwszej kolejności remontowane będą chodniki, później nawierzchnia. W związku z pracami lokalne zmiany w organizacji ruchu. Roboty potrwają do końca sierpnia, a ich koszt to ok. 500 tys. zł.

Sporo dzieje się w Dzielnicy XVI. 22 lipca rozpoczął się remont chodnika i parkingu przy sklepie na os. Jagiellońskim 21. Na odcinku objętym pracami brak możliwości parkowania – zgodnie z oznakowaniem. Remont zakończy się pod koniec sierpnia, a jego koszt to ok. 150 tys. zł.

Z kolei ul. Obrońców Krzyża drogowcy wykonają bieżące naprawy ubytków oraz wymianę nawierzchni na przejściu dla pieszych na wysokości szkoły (os. Jagiellońskie 17). Koszt prac to ok. 12 tys. zł.

Prace są także ul. Franciszka Ptaka. Odnowiona zostanie nawierzchnia jezdni na odcinku od ul. Obrońców Krzyża do bloku nr 15. W trakcie prac będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Zakończenie robót planowane jest na przełomie sierpnia/września, a ich koszt to ok. 250 tys. zł. 

Za to w poniedziałek zaczną się prace na al. Słowackiego (Dzielnica I).

Z kolei w sobotę drogowcy zajmą się ul. Królowej Jadwigi (Dzielnica VII), o czym pisaliśmy TUTAJ.

jk

 
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca