Gdzie zgubiło się dziesięć skarpetek? Już wkrótce premiera niezwykłego spektaklu [zdjęcia]

Już w najbliższą sobotę odbędzie się pierwsza w czasie pandemii premiera w Teatrze Groteska. Zarówno najmłodsi, jak i najstarsi będą mogli poznać przygody szalonych skarpetek, które zniknęły w tajemniczych okolicznościach… Nie możecie tego przegapić!

„Przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” to adaptacja bestselleru Justyny Bednarek – „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Premiera spektaklu w reżyserii Lecha Walickiego miała się odbyć znacznie wcześniej, ale plany Teatru Groteska zostały pokrzyżowane przez koronawirusa.

– Jest to spektakl o dziesięciu skarpetkach, które zniknęły z naszej codziennej garderoby. Każdy z nas gubi skarpetki i zastanawia się, gdzie mogły się podziać. Pierwszy wymiar spektaklu dotyczy zgubienia skarpetek. Zgubienie skarpetek może być metaforą wydarzeń, które mają miejsce w naszym życiu. To także mądra i dydaktyczna opowieść, a każda ze skarpetek przeżywa własną przygodę. To spektakl o szukaniu własnego miejsca na świecie i samego siebie – mówi dla KRKnews.pl Lech Walicki, reżyser spektaklu.

– Dziesięć skarpetek ma zwariowane przygody, bo po prostu zwiewają z prania. Chcą spełnić marzenia. To fajna opowieść dla młodych ludzi, którzy dopiero startują, mają otwarty umysł i mają energię, by robić wszystko w świecie pełnym technologii i możliwości. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Tak samo jest ze skarpetkami. Odnajdują siebie i przeżywają przygody pełne energii, szaleństwa, tańca, ruchu i humoru – zdradza Maciej Florek, choreograf.

Próba spektaklu w Teatrze Groteska / fot. KRKnews.pl

Opowieść będzie rozgrywała się bajkowej scenografii, której uzupełnieniem będą kolorowe kostiumy. Nie zabraknie fantastycznych postaci jak… wrony. Twórcy przygotowali także melodyjne piosenki, które od razu wpadają w ucho. Za skomplikowaną choreografię pełną akrobatycznych figur odpowiada Maciej Florek, zwycięzca pierwszej edycji programu „You can dance”.

– Najbardziej lubię scenę, w której pojawia się hydraulik. To była pierwsza scena, nad którą pracowaliśmy. Hydraulik zagłębia się we wnętrze pralki i stara się dostrzec, co jest w środku. Bardzo ją lubię, bo w ciekawy sposób rozpoczyna spektakl. Dalszy ciąg jest również barwny i ciekawy. Postaci jest sporo w tym spektaklu, ale każda ma niezwykły charakter – komentuje choreograf.

Próba spektaklu w Teatrze Groteska / fot. KRKnews.pl

Spektakl cieszy się niesamowitym zainteresowaniem. Pomimo pandemii bilety na antepremierę i premierę zostały wyprzedane. Jednak nic straconego! „Przygody niesamowitych skarpetek” będziecie mogli zobaczyć już w niedzielę o godz. 11.00, 13.00 i 16.00.

– Mam ogromną nadzieję, że będzie bardzo dużo osób. Spektakl sprzedaje się naprawdę fantastycznie. Dzieciaki uwielbiają tę książkę, dlatego liczymy na pełną widownię – mówi Dominika Guzek, aktorka.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie